Kam na výlet se psem v Plzeňském kraji?

Načerpejte inspiraci, kam na výlet se psem v Plzeňském kraji. Výletování se psem podpoří a rozvíjí Váš vztah. Pes může navázat kontakt s jinými chlupáči a očmuchat si doslova každý roh. Lámete si hlavu, co kromě vodítka a náhubku sbalit s sebou na procházku se psem? Zde máte několik tipů kam se vydat v okolí Plzně či Klatov a na co nezapomenout.

Kam se psem Plzeňský kraj - vsepropejska.cz (1)

1. Český les

Český les skýtá mnoho zákoutí, které stojí za viděnou. Jde o geomorfologické pokračování Šumavy. Nespočet turistických tras a cyklostezek Vás přiláká především v jarní a letní turistické sezoně. Navštívíte tisícovku Čerchov nebo Skalku? Nebo si se svým chlupáčem troufnete na nižší vrcholy, jako je Přimda, Havran nebo Velký Zvon?

2. Americká zahrada

Vydejte se objevovat krásy parku s více než 200 druhy stromů. Nasajte příjemnou atmosféru a utečte na chvíli z ruchu velkoměsta. Národní přírodní památka se nachází asi 2 km od obce Chudenice v lesním komplexu. Nad zahradou se tyčí rozhledna Bolfánek, kousek odtud se nachází Chudenický zámek.

Kam se psem Plzeňský kraj - vsepropejska.cz (2)

3. Hrad Radyně

Radyně je hradní zřícenina. Abyste se dostali do cíle, vydejte se z Černic po žluté turistické stezce. V areálu je potřeba psa vést na vodítku a musí mít náhubek. Zřícenina hradu je dominantou celého Plzeňska, proto stojí za to ji s Vašim psíkem pořádně „očmuchat“.

4. Jezero Laka

Nejmenší šumavské ledovcové jezero nese název Laka. Začátek zvolte v obci Nová Hůrka. Po modré turistické značce projděte vesnicí až do lesa. Jakmile narazíte na rozcestí, je jedno, kudy se vydáte. Obě cesty vedou k jezeru. Zde na Vás budou čekat krásné výhledy na šumavská panoramata. Na břehu jezera se nachází několik odpočívadel. Jako výchozí bod můžete zvolit i Železnou Rudu nebo Prášily. Počítejte však s dvojnásobně delší cestou – kolem 10 km.

Kam se psem Plzeňský kraj - vsepropejska.cz (3)

5. Tupadelské skály

Posledním tipem kam se psem na výlet v Plzeňském kraji jsou Tupadelské skály. Nachází se čtyři kilometry západně od Klatov. Lokalitou prochází Splessova naučná stezka a vede sem zelená turistická trasa přímo z Tupadel.