Tipy na výlet se psem v Ústeckém kraji

Jste z Ústeckého kraje a už Vám dochází nápady, kam vyrazit na výlet se psem? Přečtěte si pár tipů, kam se můžete podívat ve svém okolí. Zároveň Vám přinášíme i 6 tipů, co sbalit s sebou na cestu!

bannery-SATKY

Tipy na výlet se psem v Ústeckém kraji - vsepropejska.cz

1. Pravčická brána

K Ústeckému kraji a k okresu Děčín neodmyslitelně patří národní park České Švýcarsko se známou Pravčickou bránou. Jak je tomu zde se psy?

Vydejte se z Mezní Louky po Gabrielině stezce k Pravčické bráně, která Vás provede opravdu pozoruhodnou spoustou skalních útvarů a vyhlídek. V cíli je poměrně dost schodů, zvažte tedy, zda Váš pes zvládne i tento terén. Využít zde můžete tašku či batoh na psa a psa po schodech poponést. Váš pes si chvíli odpočinenačerpá síly pro cestu zpět. Celkově celé České Švýcarsko pejsky vítá a naleznete zde opravdu mnoho ubytovacích jednotek, které psy akceptují. Můžete zde trávit klidně celou dovolenou i s Vašim psím kamarádem.

2. Želinský meandr

Tato přírodní památka se nachází východně od města Kadaň na území okresu Chomutov. Skalnatý meandr je vskutku krásná podívaná a Vy si tak můžete se svým psíkem dopřát skvělou procházku s jasným cílem. V západní části území se na levém břehu řeky nachází naučná stezka, na kterou se dostanete, pokud se vydáte z Kadaně – Špitálského náměstí podél řeky.

Tipy na výlet se psem v Ústeckém kraji - vsepropejska.cz (2)

3. Hrad Hazmburk

Zřícenina gotického hradu nad obcí Klapý u Libochovic v Litoměřickém kraji může připomínat více známy hrad Trosky. Přístupná v návštěvních hodinách od března do října. Na hrad se dostanete příjemnými turistickými cestami. Žlutá vede z Klapého a červená z Libochovic do Třebenic. Po neznačené cestě se zde dostanete ze Slatiny. Bílá věž slouží jako rozhledna, ze které je dechberoucí výhled na Polabí, Poohří a České středohoří. Při vstupu do areálu zaplatíte menší poplatek i za psa a je samozřejmostí mít psa na vodítku. Na vyhlídkovou věž se můžete podívat i se psem.

4. Vyhlídková věž Růženka

Vyhlídkovou věž doporučujeme všem turistům s pejskem, kteří mají rádi krásné výhledy, čerstvý vzduch a kouzelnou barevnou přírodu. Nachází se na kopci Pastevní vrch, v katastru obce Růžová 8 kilometrů od obce Hřensko. Přes Pastevní vrch vede naučná stezka dlouhá krásných 10 kilometrů. Stezka pokračuje lesem do Kamenické Stráně, k Dolskému mlýnu a pod Růžovským vrchem zpět do Růžové. Rozhledna Vás zaujme svým moderním vzhledem připomínající chobotnici.

Tipy na výlet se psem v Ústeckém kraji - vsepropejska.cz (3)

5. Salmovské údolí

Údolí s peřejnatým Vilémovským potůčkem najdeme mezi Velkým Šenovem a Salmovem. Nad potokem vede značená zelená trasa, která je pro procházku se psem jako stvořená. Projdeme kolem Salmovského rybníku po proudu až k Černému rybníku. Skvělé místo na relax doporučujeme nejvíce na podzim, kdy příroda hraje všemi barvami.

Výbava do auta pro psa

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení