Typy na běhání s pejskem

Běh je pro některé nadšence doslova vášní, bez které plnohodnotně nezačnou den. Pokud patříte k těm, kteří si při běhání pročistí hlavu, nabijí se energií a navíc udělají něco pro své zdraví a navíc jste chovatelem pejska, jistě vás nadchne takzvaný canicross. Ačkoliv to zní poměrně krkolomně, jedná se o věc zcela jednoduchou. Canicross je zkrátka běhání pejsků v zápřahu a se zátěží. Kdy je nejlepší s canicrossem začít a jaká má tento sport pravidla?

Běh jako zábava

Motivace lidí k běhu jsou různé, od zlepšení fyzické kondice, přes relax, až po touhu po štíhlé postavě. Pejsek žádnou motivaci nepotřebuje, protože pro něj je běh zkrátka tou nejlepší zábavou. U pejsků se zapálení do canicrossu nedá vynutit a v momentě, kdy to pejska zkrátka přestane bavit, je konec. Důležité je proto především v začátku dodržovat základní pravidla, díky kterým bude běh pejsky stále bavit.

Základní pravidla canicrossu

  1. Správné načasování

S canicrossem je důležité začít v době, kdy je pro tento sport pejsek dostatečně zralý. Ideální doba pro seznámení se s tímto sportem je jeden rok věku vašeho psíka. Neznamená to však, že by mladší pejsek nemohl sportovat. Klidně jej berte s sebou na delší procházky, cvičte na cvičištích a postupně pejska na canicross připravujte.

  1. Hlavně nepřetrénovat

Pokud s canicrossem právě začínáte, je nutné postupovat zlehka a trpělivě. Pejsek si musí zvyknout na postroj a správně pochopit, co se po něm vlastně chce. Pejsek musí na postroj pozitivně reagovat a měl by ho aktivizovat k běhu.

  1. Pestrý trénink

Abyste předešli nudě a pejska běhání stále bavilo, je nutné trénovat pestře. To znamená měnit místa trénování, různé povrchy a střídat delší a kratší trasy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení