České e-booky, které vám prozradí více o zdraví psů

S občasnými zdravotními problémy se potýkáme nejen my lidé, ale i naši pejsci. Jedná se většinou o potíže, se kterými si hravě poradíme. Kromě toho nás ale bohužel neobchází ani vážnější zdravotní komplikace, jejichž odhalení, především u psů, je značně obtížné. Kam se obrátit pro radu? Koho zavolat na pomoc?

E-booky odborníků na psí zdraví

V takovém případě se můžeme opřít o české e-booky o zdraví psů, které nám laikům poskytují dostatek informací. Jedná se o informace skutečně odborné, protože autory těchto elektronických knih jsou profesionální chovatelé psů a veterináři. Další výhodou e-booků je i jejich dostupnost. Jedná se o odbornou literaturu, kterou je možné si ve většině případů stáhnout zdarma do mobilních telefonů a tabletů a mít tak odborné rady kdykoliv k dispozici.

Níže vám představíme odborné e-booky zabývající se nejčastější zdravotní problematikou.

  1. Zdravá výživa psů

pastedGraphic.png   pastedGraphic_1.png

„32 bylin pro zdraví a přírodní léčbu psů“ a „Kombinování granulí a syrové stravy“

Autorka: Markéta Langerová, Dis - Raw Pet Food Nutrition Specialist

Cena: zdarma

Tyto e-booky jsou vhodné pro všechny chovatele, kteří by rádi podpořili zdraví svých pejsků přírodní cestou. Pro ty, kteří neradi podávají svým miláčkům průmyslově vyráběné vitaminy a doplňky stravy. Prostřednictvím knih je možné se dovědět více o léčivé síle přírody a přirozené psí stravě.

Sama autorka o vzniku svých knih říká:  Ebooky byly vytvořeny za účelem malé osvěty. Osvěty přírodní výživy psů. V dnešní době mnoho majitelů štěňat jde slepě ve šlépějích mnoha chovatelů a pokračují v naběhlé rutině, konzumace suché krmě. Existují však i jiné, přirozenější možnosti a já jsem tady pro to, abych lidem, kteří chtějí změnit myšlení a výživu svých psů, pomohla.“

E-booky je možné zdarma stáhnout zde.

  1. Psí Zuby

pastedGraphic_2.png

,,Když psa bolí zuby‘‘

Autorka: MVDr. Vladěna Štrosová – zubař pro psy a kočky

Cena: zdarma

Kniha je psána podle předlohy osmi skutečných psích pacientů, kteří trpěli různými problémy s chrupem. Každý chovatel zde získá dostatek informací o tom, jak nejlépe pejska ošetřit, a jaké komplikace se z neléčených potíží mohou vyklubat.

Sama autorka o vzniku své knihy říká: ,,Ebook "Když psa bolí zuby" jsem napsala pro chovatelskou veřejnost s cílem zlepšit povědomí chovatelů o zdraví jejich psů. Je psán formou krátkých příběhů o tom, že i psa můžou bolet zuby. Na několika pacientech jsem chtěla upozornit na časté potíže psů se zuby a na to, že jsou často přehlíženy, podceňovány a neléčeny.‘‘

E-book je možné zdarma stáhnout zde.

  1. Nádorová onemocnění psů

pastedGraphic_3.png

,,7 klinických příznaků, které mohou upozornit na nádorové onemocnění prstů a drápů‘‘

Autor: MVDr. Jan Hnulík – veterinář

Cena: zdarma

Nádorová onemocnění přicházejí nepozorovaně, ale představují velké riziko pro vaše pejsky. Pomocí e-booku budete schopni odhalit vznikající nádorové onemocnění prstů a drápů. Prostřednictví e-booku získáte cenné informace o vznikajících nádorových onemocněních a o možnostech jejich léčby.

„Sám autor o vzniku e-booku říká: Kniha je určená chovatelům, kterým není zdravotní stav jejich zvířat lhostejný. Nádorové onemocnění prstů a drápů u psů, ale také zejména u koček, si zasluhuje stejnou pozornost jako výskyt tumorů kdekoliv jinde na těle. I této partii těla, i když se to nezdá, se nádory nevyhýbají a tak jsou prsty a drápy velmi často opomíjené a jejich nádorová onemocnění zaměněna za banální epizody onemocnění. Přitom už sami chovatelé mohou nádorům včas předejít pečlivou prohlídkou drápků u psů a koček.“ 

E-book si můžete zdarma stáhnout zde. Kromě e-booku o nádorových onemocnění prstů a drápů napsal pan doktor i několik dalších e-booků, např. o nádorech čenichu a dutiny ústní nebo nádorech v okolí konečníku. Všechny najdete na jeho webových stránkách.