Jak dokázat pejskovi lásku v jeho řeči?

Z minulého článku už dokážeme rozeznat 9 psích projevů lásky ke svému páníčkovi. V případě,že jste článek nečetli, tak stačí kliknout na odkaz https://www.vsepropejska.cz/blog/9-psich-projevu-lasky-k-nam/
Pejsek nám svoji náklonnost projevuje v jeho řeči. Je tedy na nás, mu i naši lásku k němu ukázat tak, aby nám rozuměl. Uvidíte, že je to jednoduché a spousta z Vás se už takhle ke svému miláčkovi chová. Někteří z nás jsou tzv. objímači. Tohle chování je více typické pro nás - lidi. Své milované rádi objímáme - "dlachmáme". Pejsci ovšem tomuto významu příliš nerozumí. Navíc spousta čtyřnohých chlupačů nejsou příznivci objímání.

cute-boy-hugs-his-furry-friend-shiba-inu-dog-on-a--K5CQSSU

Jak tedy pejskovi dokázat Vaši lásku?

1. Drbání za ouškem

Endorfiny patří do skupiny hormonů, které se vyplavují při příjemných zážitcích. Každý z nás je zná pod názvem hormony štěstí. U všech savců se vytváří hormon štěstí - včetně pejsků.
Škrabkáním, drbáním pejska v místech jeho ouška se vyplavuje výše zmíněný hormon. Ouško je místem mnoha nervového zakončení a masáž (škrabkání) poskytuje pejskovi potěšující okamžik prostupující celým jeho tělem. Upřímně, není se čemu divit. Masáž máme rádi všichni :-)

2. Povídání si s pejskem

Často je naše povídání si s pejskem omezené pouze na příkazy a povely.Ve své podstatě je to dobře, jelikož plnění povelů patří do součásti psího tréninku. Pejsci, ale mají rádi i normální povídání. Dle studií, umí Váš hlas mazlíčka uklidnit. Můžete s ním mluvit o zážitcích ze svého dne nebo mu i číst z knížky. Snažte se mluvit jemným, klidným tónem bez přehnaných emocí.Při povídání Vás pejsek může pozorovat a naklánět hlavičku ze strany na stranu pokoušející se porozumět Vašim slovům.

happy-woman-talking-to-dog-at-home-3A4SSTC

3. Spinkání se svým mazlíčkem

Už od pradávna jsou psi spíše smečková stvoření. Nejzranitelnější jsou zvířata v době spánku. Spaní ve smečce jim poskytuje zdroj tepla a především ochranu. Pokud dovolíte svému pejskovi, aby usínal společně s Vámi, poskytujete mu "ochranu" v době, kdy je bezbranný.

4. Pohled do očí

Upřený zírající pohled do psích očích není pro ně příjemný. Navíc si jej mohou vyložit jako známky agrese. Projev lásky pejsek pocítí při jemném pohledu. Obzvlášť pokud změníte i výraz tváře. Psi často zvedají svá obočí při náklonnosti. Představuje pro ně šťastný pohled. Váš pejsek je tedy schopný rozeznat zvednuté obočí a brát jej jako symbol lásky. Zkuste tímto způsobem pozdravit svého miláčka po příchodu z práce.

dog-looking-curious-PKQVBYP