Jak fungují hotely pro psy?

Vysněnou, odpočinkovou dovolenou si zaslouží opravdu každý. Situaci, kdy balíte kufr s představou prosluněné pláže a ledově osvěžujícího drinku, znáte určitě všichni. Chovateli psů však v tento moment vyvstane na mysl otázka – kam s pejskem? Ne každý má to štěstí umístit pejska k příbuzným či kamarádům. Pro případy, kdy odjíždíme mimo domov, kde necháváme naše čtyřnohé miláčky, můžeme využít psí hotely? Jak tato zařízení ve skutečnosti fungují a bude zde o naše pejsky dobře postaráno?

Kdy umístit pejska do psího hotelu?

Hotely pro pejsky a kočky nabízí krátkodobé i dlouhodobé ubytování v případě našeho pobytu na dovelené, v lázních, na služební cestě nebo v nemocnici. O pejsky je během pobytu profesionálně postaráno a my se tak nemusíme bát, že by naši miláčci strádali.

psí hotel

Jaké typy ubytování psí hotel nabízí?

Do psího hotelu je možné umístit pejska, který je zvyklí pobývat převážně venku, i pejska žijícího celý život v bytě. Na výběr máme nejčastěji dva typy ubytování.

  1. Psí kotce

V případě kotců pro psy se jedná o venkovní ubytování, které je vhodné pro větší pejsky, žijící v podobných podmínkách na zahradách. Každý kotec poskytuje ochranu před deštěm a větrem.

  1. V pohodlí zateplené budovy

Menší pejsci, kteří s námi trvale žijí v pohodlí bytu, najdou zázemí v zateplené budově. S pejsky se chodí na pravidelné vycházky, mají možnost volného výběhu v areálu a profesionálně vyškolený personál se jim maximálně věnuje.

Jaké jsou podmínky přijetí?

V psím hotelu je možné ubytovat zdravé pejsky s platným očkovacím průkazem. Pokud váš pejsek trpí nezávažným a neohrožujícím zdravotním problémem, je možné po dohodě s personálem podávat medikamenty.

Kolik za hotel zaplatím?

Cena veškerých poplatků se hotel od hotelu liší.  V ceně je zahrnuto ubytován, strava a péče o psa. Pejsci jsou krmeni 2x denně granulemi nebo tepelně upravenou stravou. Samozřejmostí je dostatečný a pravidelný pitný režim. Cena za poskytované služby se nejčastěji pohybuje okolo 200 – 250 Kč.