Jak porozumět duši bojových plemen

Bojová plemena v mnoha lidech vyvolávají respekt a strach. Mnohdy na tyto psi pohlížíme s posvátnou hrůzou a jejich chovatele zatracujeme jen proto, že si zkrátka toto plemeno zamilovali. Je potřeba si však uvědomit, že výchova psa, ať už bojového, nebo jiného, je zcela v našich rukou. Každý útok, kterého jsme svědky nebo o něm slyšíme v médiích, nás utvrzuje v tom, že bojový pes rozhodně nepatří do rodiny s dětmi. Jsou bojová plemena opravdu tak nebezpečná?

Jaký pán, takový pes

Často slýcháme zprávy o tom, jak psi bojových plemen pokousali nebo dokonce zabili malé dítě. Souhlasně přitom přistupujeme k velice tvrdému trestu, kterým je následné utracení psa. Když ale poodkryjeme pomyslnou povrchovou slupku těchto nepříliš oblíbených plemen, nahlédneme do duše milujících psů, kteří ocení lásku, péči a vlídný přístup. Bojová plemena nejsou jen tak pro ledajakého chovatele. Člověk, který se rozhodne tato plemena chovat, musí být odhodlaný, trpělivý, důsledný a přísný. Lidem, kteří na psa nestačí a nedokážou jej vychovat, vyrůstá pod rukama pes agresivní schopný skutečného útoku.

Bojové plemeno neexistuje

Všichni pejsci označování jako bojová plemena získali toto přízvisko prakticky neprávem. Lidé je využívali k prapodivné krvavé zábavě v podobě psích zápasů. Tyto rasy postupem času zdomácněli a dnes mezi nimi najdeme výborné canisterapeuty, ochránce dětí i majetku nebo zkrátka jen milující společníky.

Jak správně vychovávat bojová plemena?

Předtím, než si pořídíte jedno z mnoha bojových plemen, je potřeba získat dostatek informací o osobnosti těchto pejsků. Psům je potřeba se důsledně věnovat již od útlého věku, a to na cvičišti i doma. Výcvik by měl být důsledný, důrazný, avšak v žádném případě agresivní. Pro tyto psi je velice důležitý pravidelný kontakt s rodinou i ostatními psi. V neposlední řadě je nutné myslet i na celkovou zdravotní kondici pejska. Zdraví pejsek nemá nutkání chovat se agresivně. Z tohoto důvodu pejskům dopřejeme kvalitní a vyvážené krmivo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení