Jak připravit pejska na příchod miminka?

Narození miminka zcela změní dosavadní chod rodiny. S novou rolí se musí sžít nejen rodiče a sourozenci, ale i domácí mazlíčci. Zvláště pejsci se s příchodem miminka do rodiny vyrovnávají po svém. Psí teritorium je náhle ohroženo a pozornost se náhle upíná zcela jiným směrem. Jak pejska na příchod miminka co možná nejlépe připravit?

Na nového člena rodiny musíme pejska připravovat postupně a pejska do ničeho netlačit. Není dobré změny, ke kterým náhle dochází, spojovat s miminkem. To by u pejska mohlo vyvolat spíše negativní reakci a agresivní chování. Situace je trošičku složitější v případě, kdy pejsek doposud žil v rodině bez dítěte a veškerá pozornost, láska a péče byla věnována výhradně jemu. Nezoufejte, pejsek dokáže žít i s malými dětmi v dokonalé harmonii.

Než se dítě narodí

Pro každého rodiče je na prvním místě blaho a bezpečí svých ratolestí. Je zapotřebí svému čtyřnohému miláčkovi vymezit prostor, ve kterém se smí volně pohybovat. Pokud si nepřejeme, aby pes pobýval v dětském pokoji, v blízkosti dětských hraček, je potřeba jej na to co nejdříve připravit. Při výcviku pejska odměníme pamlskem nebo jinou pochoutkou. Pravidla, která si v rámci rodiny určíte, musí striktně dodržovat všichni členové rodiny.

Seznamte pejska s dětmi

S příchodem dítěte pejsek přijde takzvaně o svůj klid. Pláč, vztek, zvuky dětských hraček, to vše je pro pejska nové. Pejsek může být nervózní a reagovat hlasitým štěkáním nebo vrčením. Z tohoto důvodu bychom měli pejska s dětmi postupně seznamovat. Ideální příležitostí jsou časté návštěvy přátel s dětmi.

První seznámení

Příchod s miminkem z porodnice dobře promyslete. Než se vrátíte domů, pověřte někoho z rodiny, aby pejska vyvenčil, pohrál si s ním a dostatečně jej unavil. Příchod domů by neměl být chaotický. Pejsek by se měl nejprve přivítat s paničkou, kterou delší dobu neviděl. Za ní by do bytu měl vejít páníček s miminkem. Sedačku s miminkem bychom měli postavit na zem a nechat pejska blíže se seznámit. Protože každý chovatel zná svého pejska nejlépe, sám rozhodne, zda první kontakt proběhne na vodítku nebo na volno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení