Jak si vybrat správného veterináře?

Kromě Vás je dalším důležitým člověkem v životě Vašeho pejska i veterinář. Udrží psa v kondici a v krizových situacích mu dokáže zachránit život. Jak Vašemu pejskovi vybrat toho pravého se nyní dozvíte.

Máte-li doma pejska poprvé nebo jen chcete změnit veterináře, máme pro vás několik tipů, jak si najdete toho správného. Neodkládejte to na poslední chvíli nebo až pro případ nouze. Mohli byste zaplatit o dost víc (někteří veterináři mají jiné sazby pro pacienty, kteří u nich nejsou vedení) a v horším případě se vůbec nedočkat pomoci.

Zeptejte se známých

Nejjistější je poptat se po dobrém veterináři ve svém okolí – u známých nebo u chovatelů, odkud si pejska budete brát. Pokud se stěhujete do jiného města a k veterináři už chodíte, nechte si poradit nějakého kolegu přímo od něj.

Pomoci Vám může i vyhledávání na internetu, především na těchto stránkách, kde hodnocení lékařů zadávají jejich pacienti (nebo páníčci, v případě psů). Podle zjištěných informací si udělejte si seznam těch nejlepších a navštivte je.

Jaké má veterinář zázemí?

Jestli Vám veterinář bude vyhovovat můžete zjistit už při příchodu na kliniku. Jezdíte-li autem, podívejte se, kolik parkovacích míst je k dispozici a jestli si bude mít pejsek před vstupem kde odskočit.

Příjemně by na Vás měla působit i čekárna. Nenechte se odradit zástupy, veterinář může být zaneprázdněný z důvodů i několika naléhavých případů. Zeptejte se ostatních, jak dlouho zpravidla trvá, než přijdou na řadu.

[product_category category="pamlsky-pro-psy" per_page="3" columns="3" orderby="rand" order="ASC" operator="IN"]

Cítíte se příjemně?

Dejte i na to, jak se v ordinaci a přítomnosti zaměstnanců cítíte Vy sami. Budete-li ve stresu, pes to na Vás pozná a znervózní. Nebojte se zeptat na všechno, co Vás zajímá a jakou má zvěrolékař kvalifikaci. Doktora tím potěšíte a dozvíte se, na co se specializuje. Můžete požádat i o prohlídku ordinace, zázemí a ordinačního sálu.

K nejdůležitějším informacím patří také:

  • Jaké jsou ordinační hodiny a je doktor dostupný v případě pohotovosti?
  • Když je veterinář na dovolené, má za sebe záskok?
  • Je-li v ambulanci víc doktorů, budete chodit vždy k jednomu nebo se budou střídat?
  • Pokud nemá všechny dostupné přístroje, spolupracuje s jinou klinikou?
  • Spolupracuje se specialisty?

Počkejte si na reakci pejska

Než se u veterináře zaregistrujete natrvalo, počkejte, jak se bude chovat k Vašemu pejskovi. I někteří profesionálové si nedokážou sednout s konkrétním psem a takové prohlídky pak nejsou příjemné pro nikoho.