Jak zjistit, že je váš pes přehřátý?

Co si budeme povídat, teploty v letních měsících přesahují 30 stupnů a my ne jednou v televizi slyšíme upozornění, ať nechodíme na slunce a držíme se ve stínu. I když jste doma, tak je teplota vysoká a vy byste měli chladit nejen sebe ale i vašeho chlupatého mazlíka.

Teplota těla psů, je vyšší než u lidí, a způsobů jak se pes může ochladit sám je poměrně málo. Zatímco mají lidé potní žlázy, psi mají jen nos a polštářky svých nohou. Psi se mohou přehřát v horkém počasí velmi rychle a za krátkou dobu může trpět jejich mozek, srdce játra a dokonce může dojít k poškození nervového systému. Ke známkám přehřátí patří funění nebo zrychlené dýchání, slabost, skleněné oči, slinění, zvýšený srdeční tep a dokonce i zvracení.

Zde jsou tipy, jak udržet vašeho domácího mazlíčka v bezpečí od horku.

Nikdy nenechávejte svého domácího mazlíčka samotného v zaparkovaném autě. Teplota uvnitř auta jde velmi rychle nahoru, a to i v případě, že je okno pootevřené. Proto nikdy nenechávejte svého pejska zavřeného v autě u supermarketu!

Nechoďte s vašim chlupáčem na horké chodníky.

Tohle může být někdy problém, ale buďte ohleduplní. Stačí si vzpomenout, jak bylo vám, když jste šli bosí po rozpáleném asfaltu a u pejsků je to ještě horší, protože se na ně od asfaltu valí horko, díky kterému jsou velmi rychle přehřátí. Pozor také při uvazování pejska před obchodem, aby nebyl na místě, kde je rozpálený beton a praží slunce.

Voda, voda, voda

Ujistěte se, že váš mazlíček má dostatek čerstvé a čisté pitné vody za všech okolností. Kromě přehřátí se pes může velmi rychle dehydratovat. Obecně platí, že by měl 10 kiloví pes vypít asi 1 litr vody denně. Také byste měli mít na paměti, že musí mít přístup ke stínu, pokud je celý den venku.