Jaké nástrahy s sebou přináší podzim?

Někteří považují podzim za nejkrásnější období v roce. Společně se svými pejsky trávíme volný čas na dlouhých procházkách krásně zbarvenou přírodou. Naši psí miláčci rozverně dovádí v listí a užívají si poslední sluneční paprsky. Ne vždy je však podzim takto idylický. Především na pejsky číhá celářada nebezpečí, kterým je potřeba se vyhnout a zdárně čelit.

Nepodceňujte chladná rána

Především malí pejsci jsou velice náchylní k prudkým změnám teploty. Při ranním venčení se teploměr zastaví těsně nad nulou, zatímco v odpoledních hodinách nejsou výjimkou teploty okolo dvacítky. Pejsek se může snadno nachladit. Pokud váš pejsek onemocní, jistě si všimnete příznaků, jako je kašel, rýma, teplota. S léčbou není radno otálet. Pejsek by měl dostávat sirup proti kašli a vitaminyna podporu imunity. V závažnějších případech je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Artróza a bolesti kloubů

Starší pejsci se často potýkají se zdravotními potížemi v důsledku prochladnutí kloubů. Právě těmto starším kamarádům je vhodné nasadit preventivně přípravky pro regeneraci chrupavky. V případě silných bolestí se podávají analgetikapředepsaná lékařem.

Nebezpečí v podobě osin

Poslední krásné dny často trávíme se svými pejsky v parku, kde pejskům hrozí nebezpečí v podobě osin. Osinyjsou malá semínka trávy, která se mohou pejskům zapíchnout do tlapek a do kůže a způsobit ošklivé záněty. Po vycházce bychom měli pejska důkladně vykartáčovat, a pokud osinu na těle pejska objevíme, nejlepším postupem je použít Višňovského balzám, který osinu z kůže vytáhne.

Pozor na parazity

Teplý podzim přeje klíšťatům, blechám a ostatním psím parazitům. Klíšťata jsou nebezpečná především z důvodu infekcelymskou boreliózou, klíštěcí paralýzou nebo ehrlichióze. Prioritou by proto mělo být používání repelentů nebo antiparazitických obojků.Na přelomu léta a podzimu mohou na psy útočit i malé larvy - svilušky. Psům do kůže vypouštějí agresivní sliny, které narušují tkáň. Na postiženém místě se pak vytvoří svědivé puchýřky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení