Jaké ovoce a zelenina psovi prospívá?

Krmte svého psa kvalitním krmivem, aby byl zdravý a plný síly. Jeho jídelníček můžete doplňovat i ovocem a zeleninou, které jsou stejně jako pro vás i pro něj prospěšné.

Jablko

Jablka mají sladkou chuť, a co si budeme povídat, psi milují sladkosti. Jablka jsou také zdravá, protože obsahují antioxidanty, flavonoidy, vlákninu, vitamíny a minerály, které pomáhají posilovat imunitu. Dejte si se svým pejskem 3x týdně jablko a uvidíte, že budete oba fit!

dog-eating-an-applefruit-RL395NX

Špenát

Jak všichni víme, tak špenát je bohatý na železo, ale také na vápník, který je dobrý pro posílení kostí a zubů.

Dýně

Pokud má váš pes zažívací problémy tak neváhejte a dejte mu jako pamlsek dýni. Váš pes se díky ní zbaví zácpy či průjmu raz dva.

Hrášek

Je křupavý a plný vlákniny. Hrášek také nabízí nepřeberné množství vitamínů. Náš kokršpaněl si na zahradě sám trhá lusky, které přes den přežvykuje. Jen pozor, ať něco zůstane pro vás!

Meloun

Vodní meloun je výborný na hydrataci vašich mazlíčků v horkých dnech. Kromě své sladké chuti je bohatý na antioxidanty.

dog-eating-watermelon-B6C67V7

Ananasový meloun

Jedná se o ovoce, které je snadno stravitelné a plné vitamínů jako je betakaroten, jenž snižuje a zabraňuje rozšiřování šedého zákalu.

Mrkev

Mrkev je bohatá na vitamin A, což je dobré pro zdraví očí. Mrkev také skvěle čistí a leští zuby. Dejte vašemu Alíkovi mrkev místo přežvykování starých bot.

Sladká brambora

Sladká brambora obsahuje vysoké množství aminokyselin a vitamínu C, které jsou výborné pro svalstvo vašeho psa.

golden-retriever-dog-fetching-a-pineapple-UKZ2C7L

Hruška

Jsou chutné, šťavnaté a většina psů je má rádo pro svou strukturu, díky které je můžou „ožužlávat“ hodiny. Skvělý způsob jak psa zabavit, ale kdo to potom bude uklízet?

TIP: Zvýšená konzumace vitamínů je důležitá zejména v chladnějších měsících. Vašemu pejskovi můžete pořídit i speciální vitamíny na posílení zdraví a imunity.