Jestli krmíte své štěnátko stejnou stravou jako dospělého psa, zbystřete!

Když se rozhodnete přijmout do vaší rodiny nového člena, nepřináší to pouze krásné chvíle, ale i zodpovědnost. Vašim novým úkolem bude totiž poskytnout vašemu mazlíčkovi zdravou a výživnou stravu. Okolo výživy vašeho psa se točí spousta otázek - Co mu dávat jíst? Kolik jídla? Jak často ho krmit? Máme tu pro vás několik tipů, jaké vitamíny pro psa zvolit, abyste společně prožili dlouhá a šťastná léta.

Vývoj štěněte

Stejně jako u lidí, správná výživa hraje velkou roli v prožití dlouhého života psa. Prvních 6 měsíců života jsou klíčových ke správnému vývoji v dalších letech. Štěně roste rychle, proto začněte s opravdu kvalitním krmením, ve kterém jsou všechny vitamíny a výživa pro nastartování jeho růstu. Zvolte takové, které bude přímo určeno pro vašeho psa. Druhy krmiv jsou většinou rozděleny podle stáří a velikosti psa. Díky tomuto třídění se budete dobře orientovat, ale pokud vám to bude dělat problém, tak se poraďte se svým veterinářemS tím jak často, v jakém poměru a jak je to s přechodem na novou značku či typ krmení vám objasní náš podrobný článek o tom, jak krmit štěně.

  • Proteiny pro pejsky – nejdůležitější částí stravy jsou výživové proteiny. Tyto proteiny v podobě kuřecího, jehněčího a hovězího masa pomáhají s růstem svalů, kůže, produkují hormony a enzymy.
  • Kalcium (vápník) – Kalcium je u vašeho psa důležitý k posílení zubů a kostí. Krmení pro psa má většinou přesně specifikovanou hodnotu kalcia, která je vyvážená podle velikosti psa, protože pes potřebuje v každém stádiu svého života různý přísun kalcia. Z toho důvodu je velmi důležité, nepodcenit výběr krmiva.
  • DHA (omega-3 mastné kyseliny) - tato přírodní omega 3 mastná kyselina je výborná pro správné fungování mozku, nervového systému a zraku. Většina psího krmení obsahuje zdraví prospěšnou omega 3 masnou kyselinu z rybího tuku.

Držte se rutiny

Pokud budete krmit psa pravidelně každý den v určitou dobu, tak mu nastavíte rytmus, který bude prospěšný jak pro jeho zdraví, tak pro vaši pohodu. Pravidelný přísun stravy je nejen dobrý pro zažívání psa, ale má to i praktickou stránku - vydrží díky němu déle bez venčení.