Jestli krmíte své štěnátko stejnou stravou jako dospělého psa, zbystřete!

Když se rozhodnete přijmout do vaší rodiny nového člena, nepřináší to pouze krásné chvíle, ale i zodpovědnost. Vašim novým úkolem bude totiž poskytnout vašemu mazlíčkovi zdravou a výživnou stravu. Okolo výživy vašeho psa se točí spousta otázek - Co mu dávat jíst? Kolik jídla? Jak často ho krmit? Máme tu pro vás několik tipů, jaké vitamíny pro psa zvolit, abyste společně prožili dlouhá a šťastná léta.

Vývoj štěněte

Stejně jako u lidí, správná výživa hraje velkou roli v prožití dlouhého života psa. Prvních 6 měsíců života jsou klíčových ke správnému vývoji v dalších letech. Štěně roste rychle, proto začněte s opravdu kvalitním krmením, ve kterém jsou všechny vitamíny a výživa pro nastartování jeho růstu. Zvolte takové, které bude přímo určeno pro vašeho psa. Druhy krmiv jsou většinou rozděleny podle stáří a velikosti psa. Díky tomuto třídění se budete dobře orientovat, ale pokud vám to bude dělat problém, tak se poraďte se svým veterinářem.

  • Proteiny pro pejsky – nejdůležitější částí stravy jsou výživové proteiny. Tyto proteiny v podobě kuřecího, jehněčího a hovězího masa pomáhají s růstem svalů, kůže, produkují hormony a enzymy.
  • Kalcium (vápník) – Kalcium je u vašeho psa důležitý k posílení zubů a kostí. Krmení pro psa má většinou přesně specifikovanou hodnotu kalcia, která je vyvážená podle velikosti psa, protože pes potřebuje v každém stádiu svého života různý přísun kalcia. Z toho důvodu je velmi důležité, nepodcenit výběr krmiva.
  • DHA (omega-3 mastné kyseliny) - tato přírodní omega 3 mastná kyselina je výborná pro správné fungování mozku, nervového systému a zraku. Většina psího krmení obsahuje zdraví prospěšnou omega 3 masnou kyselinu z rybího tuku.

Držte se rutiny

Pokud budete krmit psa pravidelně každý den v určitou dobu, tak mu nastavíte rytmus, který bude prospěšný jak pro jeho zdraví, tak pro vaši pohodu. Pravidelný přísun stravy je nejen dobrý pro zažívání psa, ale má to i praktickou stránku - vydrží díky němu déle bez venčení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení