Kam se psem v Praze

Máte volný víkend a chystáte se vyrazit na procházku nebo menší výlet se psem a hledáte inspiraci kam se vlastně vydat? Potřebujete si odpočinout od ruchu a hluku velkoměsta? Přečtěte si pár tipů, kam vyrazit společně s Vašim nejvěrnějším kamarádem.

bannery-venceni

Vyšehrad

Vyšehrad je historická pevnost nad pravým břehem Vltavy v Praze 2. Na Vyšehradě se nachází Bazilika svatého Petra a Pavla, kterou obklopuje krásný park s rozlohou 36 ha. Park je plný pejskařů a pejsci na některých místech na volno být mohou, ale v určitých sekcích Vyšehradu musí být pes na vodítku. Výlet můžete ukončit procházkou okolo hradeb s překrásným výhledem na celou Prahu.

Kam se psem v Praze (2)

Obora Hvězda

Obora Hvězda je lesnatý park se zámečkem ve tvaru hvězdy. Nachází se mezi Vypichem, Bílou horou a Petřinami. Tato obora nabízí možnosti pro krátkou procházku tak i pro celodenní výlet a dostatečně dlouhou procházku křížem krážem kolem letohrádku Hvězda. V oboře jsou kamenné cesty, pěšiny a lesní stezky.

Kam se psem v Praze (3)

Prokopské údolí

Přírodní rezervace o rozloze 170 ha na Praze 5. Údolí můžete projít jak dole u Dalejského potoka tak i nahoře směr Barrandov nebo na druhou stranu směr Nové Butovice, Jinonice. Další možností je projít Prokopské údolí skrz z pražských Hlubočep až na Prahu 13 Lužiny. Lze dojít až na vyhlídku Děvín. V Prokopském údolí najdete i nádherné jezírko.

Kam se psem v Praze (4)

Vyhlídka Děvín

Děvín neboli Dívčí hrady známé z pověstí A. Jiráska nabízí možnost zažít město bez smogu a hluku. Tato krásná vyhlídka leží v Prokopském údolí. Kopec se vypíná nad Vltavou do výšky 310 metrů nad mořem. Z vyhlídky je krásný výhled na Prahu. Vyhlídku obklopují pole a louky, kde se psíci skvěle vyběhají.

bannery-SATKY

Břevnovský klášter

Kam se psem na Praze 6? Park vhodný pro procházky se nachází okolo Břevnovského kláštera. V parku se nachází jezírka, kde se pejsci mohou v horkých letních dnech vykoupat a zchladit.

Kam se psem v Praze (5)

Veřejné cviciště Praha Podolí

Pokud chcete pejska zabavit i jinak, než jen procházkou, zkuste veřejné psí hřiště na Praze 4, které se nachází na Podolském nábřeží. Můžete zde využít agility překážky a pořádně nechat pejska vyřádit. Překážky jsou rozmístěny tak, že zde může trénovat i několik psů najednou. Psí hřiště je oplocené a nabízí dost laviček k odpočinku pro páníčky.

Kam se psem v Praze (6)

Chuchelský háj

Tento obrovský les Vás na chvíli pocitově dostane mimo Prahu. Budete si připadat jako někde v horách a vůbec ne jako v hlavním rušném městě. Přírodní rezervace se nachází na Praze 5, a jelikož je z větších sídlišť poměrně z ruky, moc lidí tam nepotkáte. Součástí je i Chuchelský hřbitov a hájovna se zookoutkem.

Kam se psem v Praze (7)

 

Zdroj: Instagram dachshund_nikk

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení