Jak má vypadat zdravý psí jídelníček

Jednou z nejlepších investic do Vašeho pejska představuje správná a kvalitní strava. Nejen, že vhodnou výživou psa předejdete spoustě zdravotních problémů, ale Váš čtyřnohý miláček bude vitální a jeho srst bude zářivá. Nevíte, jaké složky by měla mít psí strava a jak často Vašeho nezbedu krmit? Čtěte dál.

Nepřeberné množství značek krmiva pro psy v každém obchodě Vás může na první pohled zmást, a tak může být nejjednodušší se orientovat podle ceny. Bohužel ne všechna dražší krmiva obsahují i stejně hodnotné složky. Kromě množství krmné dávky je důležité také to, jak často budete psa krmit.

58-2

Vybírejte podle složení, ne ceny

Dejte si pozor na žrádlo, které je plné levných výplňových složek, jako je obilí. Položky uvedené na složení jsou v krmivu seřazené podle toho, kolik gramů v něm zabírají. Určitě by mezi položkami na prvních místech nemělo chybět maso. Nemělo by jít o obecné názvy jako maso, drůbeží či rybí výrobky, ale o konkrétní: jehněčí, hovězí, kuřecí apod.

Rozdíl je ve složení konzerv a suchého krmiva, kdy na spodních místech můžete najít to, co by u konzervovaného krmiva bylo na těch prvních. Důvodem je jejich dehydratace, a tak maso jako zdroj kvalitních bílkovin najdete u suchého krmiva častěji ke konci seznamu (což však nění na škodu).

Granule nebo konzervy?

Vzhledem k pohodlnému servírování a nižší ceně si řada majitelů oblíbila granulované krmivo. Konzervy díky postupu výroby často obsahují kvalitnější a lépe stravitelné složky. Pejskovi je proto dobré aspoň občas namíchat ke granulím konzervu. Zpestření jídelníčku určitě ocení.

dog-with-bone-P5ZVGV7

Jak velká má být krmná dávka a jak často?

Dospělým psům obvykle stačí, když jedí 1 – 2 x denně, ve stejný čas. Velikost dávky určíte podle váhy, aktivity a věku pejska – nejsnadnější je řídit se pokyny na etiketě žrádla. Pokud si nejste jistí, poraďte se se svým veterinářem. Nezapomeňte do krmné dávky připočítat i pamlsky pro psy. Ty by neměly přesáhnout 5 – 10 % celkové denní dávky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení