Jak pečovat o psí srst?

Protože u většiny psích mazlíků tvoří srst poctatnou část jejich těl, musíme jí věnovat více pozornosti. Pejska nestačí jen jednou za měsíc učesat, ale je potřeba ho i prohlížet a dopřát mu kvalitní stravu.

Pejska česejte pravidelně

Častým a pravidelným česáním pejskova kožíšku podpoříte zdravou tvorbu mazu a zbavíte jej odumřelých chlupů a kůže. Měli byste ho proto česat aspoň každý druhý den.

Pro krátkosrstá plemena si pořiďte širší kartáč, kterým vyčešete staré chlupy. Dlouhosrstí psi naopak potřebují tenký hřeben s širokými rozestupy, aby zvládl chytit chlupy už od kořínků. Pro oba typy psů je ještě vhodný větší kartáč s nejlépe přírodními štětinami (mohou být i nylonové), které pomáhají uhlazení srsti a zbavují ji prachu a nečistot.

Nekoupejte psa příliš často a používejte šampón pro psy

Pejska byste měli koupat tehdy, až když je to opravdu potřeba – je hodně špinavý, zapáchá nebo se chystáte na výstavu. Častým koupáním se vysušuje srst i kůže pejska, což mu může způsobovat zdravotní problémy. Mezi jednotlivým koupáním si nechejte odstup několika měsíců. Používejte kvalitní šampóny.

Vyvážená strava a vitamíny podporují zdravý a lesklý kožíšek

Největší část péče ale přichází zevnitř, proto byste neměli podceňovat ani vhodnou stravua vitamíny. K běžnému krmivu můžete občas přidat i zdroje omega 3 mastných kyselin, které jsou pro krásnou srst klíčové. Mezi nejlepší zdroje patří tuňák, sardinky a losos. Navíc všechny tyto ryby pejskům náramně chutnají.

Kromě toho můžete krmivo zakápnout i čajovou lžičkou oleje. Kokosový olej pomůže zlepšit problémovou srst, ale jinak pes snese i slunečnicový, olivový, bodlákový nebo ze lněného semínka. Množství oleje hlídejte, větší množství by mohlo způsobit průjem.

Tip: Pokud máte s péčí o srst svého miláčka problémy nebo si nevíte rady, vezměte jej do psího salónu. Tady Vám ukážou správný postup a doporučí i vhodné přípravky právě pro Vašeho psa.