Proč pes požírá trávu?

Jako správný chovatel krmíte svého pejska nejlepším krmivem. Dopřáváte mu ty nejlahodnější pochutiny, granule a jiné specialitky určené pro čtyřnohé miláčky. Přesto jej občas zahlédnete požírat trávu a nevěřícně nad tím kroutíte hlavou? Ať už je pro vás toto chování sebevíc podivné, odborníci tvrdí, že se není čeho bát a jde o zcela přirozené chování masožravých šelem, ke kterým pes jistě patří.

Zpestření stravy

Obecně se říká, že pes žere trávu ze dvou hlavních důvodů. Prvním důvodem je obohacení stravy o zeleň. Obdobně, jako člověk do svého jídelníčku zahrnuje saláty a jiné druhy zeleniny, i pes požírá trávu ze zcela jednoduchého důvodu – protože mu zkrátka chutná. Pejskovi bychom v tomto počinu neměli nijak bránit, pouze bychom měli sledovat, jakou trávu požírá. Tráva ošetřená pesticidy a průmyslovými hnojivy může nasekat pořádnou paseku v podobě různých trávících obtíží.

První pomoc

Druhým důvodem je instinktivní chování, prostřednictvím kterého se pejsek snaží vyvolat zvracení. Tímto způsobem se snaží vyřešit zdánlivě banální problém, kterým může být například uvíznutí části potravy v hrdle nebo i problém poněkud závažnější. Tráva v tomto případě slouží jako prostředek první pomoci. Dlouhá, nerozžvýkaná stébla pejska lechtají v krku a vyvolávají pocit zvracení.

Nemějte obavy, ale buďte obezřetní

Pokud váš pejsek požírá trávu, není to nic neobvyklého. Jak již bylo výše zmíněno, měli bychom dávat pozor na průmyslové jedy a sledovat celkový stav pejska.