Psí salón, aneb hýčkejte si svého pejska

Že si rádi zajdete ke kadeřníkovi, či na manikúru? Na tom přece není nic zvláštního. Každý z nás se nechává rád rozmazlovat a hýčkat si své tělo. Podobné služby můžete dopřát i vašemu čtyřnohému miláčkovi. Ano, v dnešní době jsou právě psí salóny velice oblíbené a nabízené služby hojně využívané. Jaké služby psí salóny nabízejí?

Jak to vidí chovatelé?

Psí salóny jsou v poslední době hodně ožehavým tématem. Chovatelé se dělí na dvě skupiny. Jedna skupina by pro svého chlupáče udělala prakticky cokoliv, profesionálním stříháním počínaje, masáží konče. Druhá skupina chovatelů tyto praktiky neuznává, nikdy salón nenavštívili a jeho návštěvu považují za zcela zbytečnou.

Co je to psí salón?

Psí salón je místem, kde se vašim pejskům dostává té nejlepší a profesionální péče. Salóny pro psy chovatelé nejčastěji vyhledávají z důvodů estetických nebo zdravotnických. Zvláště pokud s pejsky jezdíte na výstavy, oceníte nadstandardní péči, která z vašeho pejska vykouzlí doslova módní ikonu. Mezi nejčastější procedury, které návštěvníci psích salónů využívají, patří:

  • Mytí speciální psí kosmetikou
  • Fénování a česání
  • Stříhání a trimování
  • Krácení drápků
  • Depilace zvukovodu
  • Masáže
  • Vyprázdnění análních žláz

psí salon

Se kterým psími plemeny do salónu?

Ne každý pejsek je ideálním návštěvníkem psích salónů. Těchto služeb nejspíš nevyužijte u plemen takzvaných hlídačů, kteří bystře střeží váš majetek u psí boudy na zahradě. Obecně se v psím salónu častěji setkáte s malými a středně velkými pejsky. Mezi věrné zákazníky patří jorkšíři, shi-tzu, maltézáčci, bišonci a pudli.

Jak pejska na návštěvu salónu připravit?

Aby pejsek zvládnul vámi vybrané procedury bez psychické újmy, měl by být předem připravený. Jedním ze základních předpokladů, je manipulace s drápky, tlapkami a srstí již od útlého věku. Pejsek by měl být zvyklý na sprchování, mytí, prohlížení drápků a uší. Před návštěvou salónu je nutné pejska upravit. Do salónu by se neměl dostat pejsek vyloženě zanedbaný a špinavý. Psí salón zajisté nenahradí pravidelnou péči chovatelů. Psí srst by měla být vyčesaná, popřípadě vymytá. Pokud nechcete nechat pejska v salónu mýt, neměl by se pejsek bezprostředně před návštěvou pohybovat ve venkovním prostředí a měl by být tedy již umytý.