RECEPT: Tyčinky pro psy

Chcete vidět, jak se bude tvářit váš pes, když ucítí z trouby vůni domácích pamlsků? Jednoduše to vyzkoušejte. Domácí pečení pro psy má jednu velkou výhodu. Přesně víte, co jste do pamlsků dali anebo nedali. V domácích pamlscích nejsou žádné chemické přísady, barviva, přidaný cukr nebo sůl. Upečte psovi jednoduché domácí pamlsky.

Tycky-psikeksik-ingredience-

Na tento recept použijete cuketu, kterých je teď všude spoustu, kvalitní mouku a maso. Tyčinky obsahují celozrnnou pšeničnou mouku a vločky, proto jsou vhodné pro psy, kteří nejsou citliví nebo alergičtí na obiloviny a lepek. Pokud vás zajímají bezlepkové recepty a recepty úplně bez mouky nebo hledáte recept na jednoduchý dort, koukněte na stránky www.psikeksik.cz.

Než začnete s přípravou tyčinek, nachystejte si hrneček, kterým si jednotlivé ingredience odměříte.

Tycky-psikeksik-stredova-kompozice-

Pro výrobu tyčinek použijete:

  • 1 hrneček najemno nastrouhané cukety
  • 1 hrneček mletého masa
  • 2 hrnečky celozrnné mouky
  • 1 hrneček pohankové mouky
  • 1 hrneček ovesných vloček
  • ½ hrnečku vody
  • 1 kávovou lžičku mletých lněných semínek
  • ½ lžičky oregana

Cuketu nastrouhejte na jemném struhadle a promíchejte s mletým masem a vodou. Přidejte ostatní ingredience a rukou vypracujte tužší bochánek těsta.

Pokud nemáte mletá lněná semínka, můžete použít lněná semínka rozdrcená v hmoždíři. Pohankovou mouku můžete nahradit jinou moukou, připravíte tak ale tyčinky o porci vitamínů, minerálů a rutinu, které pohanková mouka obsahuje.

Těsto rukama rozmačkejte na plech vyložený pečicím papírem v tloušťce 0,5cm. Povrch těsta můžete posypat ještě dalšími lněnými semínky, která rukou zatlačíte do povrchu těsta. Pak nožem nakrájejte těsto na tyčinky. Pokud chcete zabavit děti, můžete je nechat z těsta vyválet v dlaních „žížaly“ (půjde jim to snadněji, když jim pomoučíte ruce).

Plech dejte péct na 25 minut do trouby rozehřáté na 190 stupňů. Po vyndání z trouby nechte chvíli vychladnout a nalámejte upečenou placku ve směru řezů na tyčinky. Až pamlsky úplně zchladnou, můžete je nabídnout vašemu pejskovi. Tyčinky uchovávejte za přístupu vzduchu v suchu – zůstanou tak křupavé a vydrží vám určitě minimálně dva týdny.

 

Obchudek-PSI-KEKSIK