Tipy pro lepší vztah se psem

Každý chovatel má jistě velice silný vztah se svým psem. Jedná se o vztah plný důvěry, lásky a tolerance. Stejně tak, jako je tomu mezi námi lidmi, je třeba i o vztah s naším mazlíčkem pečovat. V opačném případě se do vztahu pomaličku vkrádá pocit odcizení, nezájmu, každý stojí na opačné straně propasti a vzdálenost mezi oběma je větší a větší.

happy-samoyed-dog-giving-paw-to-owner-outdoors-WA4D37K

Existují pravidla pro perfektní vztah?

Možná si kladete otázku, zda existují nějaká ověřená pravidla, kterými se ve vztahu řídit. Odpověď je jednoznačná – neexistují. A důvod? Každý z nás je osobnost, hlavou nám proudí osobitý tok myšlenek a naše povaha je dána osobitými charakterovými vlastnostmi. A stejně je tomu i u našich čtyřnohých miláčků. To co platí ve vztahu jednoho chovatele, neplatí ve vztahu chovatele druhého. Obecně však můžeme říci. I přesto však pro vás máme tipy, jak váš vztah s pejskem zocelit a osvěžit.

  1. Společné chvíle a zážitky

Co více nás může sblížit, než společně strávený čas? Zvláště pokud jej trávíme pro obě dvě strany příjemně. Co se takhle vydat na společnou procházku, nebo bezstarostně dovádět například s míčem?

a-australian-shepherd-dog-playing-frisbee-at-a-par-6BEF5D9

  1. Bez komunikace to nejde

Komunikace je základ, o tom není pochyb. Hned na začátku společného soužití je potřeba osvojit si základní povely, určit si hranice a zavést si oběma vyhovující režim. Zanedlouho si dokážete i z očí vyčíst myšlenky toho druhého.

  1. Poslušnost na prvním místě

Pejsek musí od první chvíle společného soužití s páníčkem jasně vědět, co může a nemůže. Pejskovi nesmíme ustupovat, ale jasně dát najevo, kdo je tady pánem. Samozřejmostí jsou také základní povely, kterým pejska učíme již od štěněčího věku.

  1. Hrajte si a dovádějte

Občas je potřeba si trochu oddychnout a místo precizního tréninku a drilu si jen tak bezstarostně hrát a dovádět.  Každý pejsek má jistě svoji oblíbenou hračku v podobě gumového míčku, uzlu nebo pískací kostičky. Udělejte svému psímu miláčkovi radost a do sbírky přidejte i některou interaktivní hračku na posílení psí inteligence.

happy-dog-playing-with-toy-ring-PUMPEYP

  1. Hlavně v klidu

Pejsek velice citlivě reaguje na změnu tónu vašeho hlasu. Křik a stres jsou spouštěcími faktory úzkosti a strachu, která může u pejsků vést k agresi.

  1. Snažte se pejskům porozumět

Z psího chování jsme často rozčarovaní. Máme pocit, že našim chlupáčům nerozumíme a v jejich projevech se zkrátka nevyznáme. Pejska nejlépe poznáme, pokud si všímáme reakcí na dané podněty. Snadno pak rozpoznáme, kdy je pejsek opravdu šťastný, kdy je úzkostný a kdy má z něčeho strach.

portrait-of-a-young-millennial-woman-or-girl-holdi-H4N3UF8

  1. Fyzický kontakt je důležitý

I v dnešní uspěchané době je nutné se na chvíli zastavit a projevy své city, a to nejen vůči mazlíkům. Pejsek vám bude vděčný za každé podrbání za uchem, pohlazení a pomazlení.

  1. Chvalte a odměňujte

Dodejte pejskům pocit, že jsou nepostradatelní. Odměňte je za každý, i ten sebemenší úspěch.

pomeranian-dog-lying-on-blanket-and-chewing-a-dog--WGU97BQ

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení