Vhodné granule jsou základ 10. díl - Calibra

Firma Noviko produkuje krmení pro psy na základě receptury vytvořené z fyziologických nároků na konkrétní výživové potřeby psů. Tyto receptury se snaží firma stále posouvat dopředu za použití nejmodernějších poznatků a technologií.Výrobky Calibra nejsou testovány na zvířatech.
Pozn. autora: ,,Granulemi již nekrmím, nicméně zkusila jsem téměř všechny značky, popř. viděla psy ,,na jednotlivých značkách," a proto jsem se rozhodla ke každé uvést svůj názor. K názoru, prosím, přistupujte objektivně, a berte to tak, že můj názor se od jiných názorů může značně odlišovat.
Pro náš rozbor jsme zvolili: Calibra Premium Puppy & Junior

Složení 

drůbeží maso a produkty drůbežího původu (>35%), růže (28%), kukuřice, drůbeží tuk, sušená jablka, kukuřičný gluten, drůbeží hydrolyzovaný protein, přírodní chuť, lososový olej (2%), pivovarské kvasnice, glukosamin hydrochlorid (420 mg/kg), chondroitin sulfát (260 mg/kg), mannan-oligosacharidy (150 mg/kg), frukto-oligosacharidy (100 mg/kg), chelátová měď, chelátový zinek, organický selen, extrakt z juky (80 mg/kg)

Analýza složení

Hrubý protein 27%, hrubý tuk 13%, hrubý popel 6%, hrubá vláknina 3%, vlhkost 10%, vápník 1,3%, fosfor 1%

Upřesnění

Produkty drůbežího původu - Na výrobku není nějak vysvětlený původ a proto je krmivo nevhodné pro alergické psy. Jako spotřebitelé bychom tuto informaci rádi dostali.
Kukuřice - Jak všichni víme, tak je kukuřice nevhodná pro krmení masožravce a v prémiových či economy krmivech se nepoužívá.

Pozitiva

+ Extrakt z juky - vhodné na podporu tráven
+ Chondroitin - podpora kloubů

Negativa

- Neznámý původ masa
- Malý procento živočišného proteinu (nekvalitní suroviny)
- Kukuřice
 

Zdroj: frisbeedogs.blog.cz

Předchozí díl číslo 9