Cestovatelské tipy psa Koudyho v okolí Třebíče

Milovníci výletů, procházek a objevování nových míst zbystřete! Přinášíme Vám tipy, kam se svým pejskem můžete celoročně vyrazit na výlet po kraji Vysočina. Konkrétně se zaměříme na okres Třebíč. Co navštívit přímo v Třebíči naleznete zde. Samozřejmostí každého výletu by měla být základní výbava v podobě vodítka a náhubku.

1. Rozhledna na Pekelném kopci

Rozhledna nazývána jako Pekelňák je vysoká 26 m. Z rozhledny můžeme spatřit celou Třebíč, rozhlednu Babylon u Kozárova, rozhlednu Mařenka, hrad Sádek, zámek Náměšť nad Oslavou, Žďárské vrchy, Drahanskou vrchovinu a za dobré viditelnosti i Alpy. U rozhledny se můžete občerstvit. Nezapomeňte přibalit s sebou dobroty pro psa včetně vody. Cestovní miska pro psa Vám příjde vhod.

Pekelný kopec je spojen s třebíčskou bazilikou pověstí, která se váže ke zkrocení ďábla svatým Prokopem. Proto v sobě rozhledna spojuje několik symbolik najednou. Podle pověsti svatý Prokop přemohl ďábla a odhodil ho z míst, kde dnes stojí v Třebíči bazilika, ďábel sám pak dopadl právě na Pekelný kopec. Hroty vystupující po bocích připomínají rohy. Kromě souvislostí s bazilikou svatého Prokopa má v sobě rozhledna zakomponován i prvek z židovské kultury - hroty při pohledu z vrchu totiž vytváří židovskou hvězdu. Půdorys rozhledny tvoří šesticípá Davidova hvězda, která symbolizuje rovnováhu.

Cestovatelské tipy psa Koudyho v okolí Třebíče (4)

2. Jaroměřice nad Rokytnou

Dominantu města tvoří barokní zámek. Odjakživa k němu patřila vážná hudba a nejlepší hudebníci své doby. Rozlehlý barokní zámecký areál nalezneme asi cca 14 km od Třebíče, jehož zahrady jsou ve stylu francouzského Versailles a volně přechází v anglický typ. Park vybízí k procházkám, pikniku a často se zde konají řady koncertů a kulturní akce, jako například mezinárodní hudební festival Petra Dvorského.

Cestovatelské tipy psa Koudyho v okolí Třebíče (2)

3. Rozhledna Babylon

Jedna z nejstarších rozhleden na Moravě se tyčí se na temeni Zeleného vrchu (491 m n.m.) nad obcí Kramolín. Samotná rozhledna měří 24,5 metru, vyhlídka je v 18 metrech a vede na ni 112 schodů. Z patra Vás okouzlí nádherný výhled. Lze vidět Českomoravská vrchovina, okraj Brna, Pavlovské vrchy, Jaderná elektrárna Dukovany a při výjimečně dobrých podmínkách i Vídeň a Alpy. Stavba nebyla jen rozhlednou, ale i významným bodem při vyměřování tzv. stabilního katastru Moravy. Snadno dostupná, dostanete se k ní z příjezdové silnice z Kramolína do Mohelna. Zhruba kilometr za Kramolínem odbočte vpravo.

Cestovatelské tipy psa Koudyho v okolí Třebíče (1)

4. Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou se stane skvělou zastávkou pro milovníky zámků a historie. Ti zde najdou renesanční zámek, jenž je dominantou města. U zámku naleznete zámecký park a Náměšťskou oboru s loveckým revírem z 15. století s rozlohou 326 ha. Charakteristických prvkem Náměště je kamenný most. Patří k nejstarším kamenným mostům v České republice a bývá nazýván jako "Malý Karlův most".

TIP: Pokud vás přepadne hlad, jednoznačně doporučujeme Pizzerii a Ristorante Peperone.

Cestovatelské tipy psa Koudyho v okolí Třebíče (3)

Zdroj: Zajímavá místa prozkomal a doporučuje pes Koudy - koudy_thedog

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení