Jak pečovat o pejska v mrazivém počasí

Není pejsek jako pejsek. Jednotlivá plemena se liší nejen velikostí a charakterem, ale mají i různé potřeby co se péče týká. Pejsci větší velikosti s hustou srstí jsou mnohem lépe přizpůsobeni k nižším teplotám a zimní období se doslova užívají. Naopak pro malé pejsky, takzvané ručáky, je typická větší náchylnost k prochladnutí a v zimě upřednostní teplíčko domova. Jak tedy nejlépe pečovat o naše čtyřnohé miláčky v době, kdy udeří silný mráz?

Důležitý je pohyb

Pokud se vycházka s pejskem nese v doslova sportovním duchu a pejsek běhá jako o závod, není potřeba pejska oblékat do psích oblečků. Kromě označkování patníku a očichání plotu či popelnice by se pejsek neměl zastavit na delší dobu. Jestliže se však i v zimě rádi procházíte mrazivou krajinou či městem a okukujete výlohy, měl by být psí šatník opravdu dobře vybaven. Kvalitní a pohodlné oblečení poskytuje pejskům dostatek tepla a při výběru správné velikosti jej nijak neomezují v pohybu.

Pozor na dlouhé čekání

Jestliže rádi spojíte procházku s nákupem, i v tomto případě byste měli být obezřetní. Pejsek čekající před supermarketem pár minut, když venku mrzne, až praští, má zaděláno na nepříjemné zdravotní komplikace.

Chraňte psí tlapky

Led, sůl a rozbředlý sníh zanechají stopy na psích tlapkách. Každodenní nápor, který pejsek musí snášet, způsobí nemalé nepříjemnosti. V zimním období vyžadují tlapky důslednou a pravidelnou péči.

  1. Před každou procházkou je nutné pejskovi natřít tlapky speciálním balzámem, který funguje jako impregnace.
  2. Pravidelným promazáváním krémem je pokožka na tlapkách hydratována.
  3. Po každé procházce je nutné pejskům umýt tlapky teplou vodou, zbavit nečistot a řádně usušit.
  4. Samozřejmostí je pravidelná kontrola