Pozor na vánoční cukroví. I malý kousek může pejska zabít

Vůně Vánoc je natolik vábivá, že ani pejsek nemůže odolat. Bohatě prostřený stůl je zkrátka pastvou pro oko a pejsek loudí a škemrá. Nedokážete odolat psím prosbám a občas hodíte pod stůl kousek rohlíčku, lineckého nebo jiných oblíbených dobrot? V tomto případě byste se měli mít na pozoru. Nevhodně zvolená strava může pejskům ublížit a i malý kousek cukroví může pejska zabít.

Čokoláda je pro psy tabu

Obecně platí pravidlo, že lidské jídlo do psího jídelníčku nepatří. Ruku na srdce, kdo z nás občas pejskům takzvaně nepřilepšil? To co ale člověk považuje za výborné a chutné, může pejska doslova zničit. Největší hrozbou je kakao. Z tohoto důvodu bychom neměli pejskům podávat veškeré čokoládové pochutiny a tabulka čokolády představuje pro pejsky nebezpečný jed.

Zakázané látky

Psí metabolismus je specifický a mnohé látky nedokáže strávit. Mezi nebezpečné látky patří například kofein a theobromin, které jsou ve vyšší míře obsaženy především v kakau. Na tyto látky je pejsek mimořádně citlivý a nedokáže je strávit. Hromadící se množství v těle našich čtyřnohých miláčků je časovanou bombou, která může mít fatální účinky. Pejska ohrozí asi 50 až 60 gramů čokolády na kilo psí hmotnosti. U čokolády na vaření, kde je obsah kakaa vyšší, způsobí nepříjemné zdravotní komplikace i nižší množství.

Sladké rozhodně ne

Mohlo by se zdát, že sladkosti bez obsahu čokolády jsou pro pejsky povoleny. Ani v tomto případě bychom pejskům život příliš neosladili, spíše naopak. Další nebezpečnou látkou je xylitol, který je součástí veškerých sladkostí. U pejsků nebezpečně zvyšuje hladinu inzulinu, čímž psí organismus velice ohrožuje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení