Jak venčit psa během mrazů?

Pravidelné venčení je velice důležité, a proto musíme s pejskem ven, i kdyby se za oknem čerti ženili. Pozor bychom si však měli dávat na opravdu mrazivé počasí, kdy teploty klesají pod -5 °C. Takové podmínky způsobí pejskům zdravotní komplikace v podobě poraněných tlapek nebo zánětu močových cest.

Investice do teplých oblečků se vyplatí

Jestliže udeří první mrazíky, není nutné utrácet horentní sumy za psí oblečení. Každému pejskovi postačí pár teplých kousků, které ho zahřejí a ochrání před větrem a deštěm. Nákup psího oblečení také závisí na konkrétním pejskovi. Mladí a silní pejsci, kteří se mohou venku dostatečně hýbat, se dokážou dobře zahřát sami, stejně tak jako pejsci s dlouhou a hustou srstí. Opakem jsou potom štěňátka, starší a krátkosrstí pejsci. U těchto chlupáčků bychom neměli ponechat nic náhodě a na každou procházku je obléci do slušivého a především hřejivého oblečku.

Venčit častěji na kratší dobu

V opravdu mrazivém počasí bychom se neměli vydávat s pejskem na příliš dlouhé vycházky. U malých štěňat se dokonce doporučuje ve velkých mrazech nahradit venčení takzvaným venčením na noviny nebo do vany. Organismus malého pejska může reagovat na nízké teploty rychlým prochladnutím. Podobně je tomu u malých psích plemen a krátkosrstých pejsků. Venčit bychom měli častěji a takzvaně na kratší domů. Pokud tedy mrzne, až praští, mělo by platit pravidlo vyčůrat a domů. Po procházce nezapomínejte i na očištění psích tlapek. Skvělého pomocníka představují balzámy pro psy, které ochrání packy našich mazlíčků před nepříznivými venkovními podmínkami.