Jak vybavit pejska pro outdoorové aktivity

Sportovní aktivity jsou skvělým zpestřením všedních dní nejen pro lidi, ale i pro pejsky. Dobrodružství, adrenalin a zážitky, které můžeme prožívat společně s našimi čtyřnohými miláčky, jsou naprosto výjimečné. V porovnání s dobou dávno minulou, kdy si lidé užívali plno zábavy i s obyčejným, jednoduchým vybavením, dnes vyžadujeme kvalitní a nejlepší pomůcky, oblečení a obuv. Stejně tak nabízejí specializované obchody outdoorové vybavení pro psy, do kterého nám není líto investovat. Bezpečí a pohodlí jsou přece na prvním místě.

Nenechávejte pejska doma

V současné době je možné začlenit pejska prakticky do jakéhokoliv sportu. S využitím odpovídajícího vybavení je to snadné a každého pejska venkovní aktivity jistě nadchnou. Samozřejmě bychom neměli být na pejska příliš tvrdí a dopřát mu dostatečný trénink. Na gaučového pejska bychom neměli klást příliš vysoké nároky, ale postupovat krok za krokem. Pro pejsky začátečníky je vhodnou aktivitou například turistika v podobě dogtreku nebo nordicwalkingu. Jestliže máte pocit, že by váš pejsek zvládl náročnější sporty, můžete vyzkoušet běh se psem, takzvaný caniscross, nebo jízdu se psem na kole, bikejoring. Mezi oblíbené zimní sporty patří skijoring nebo skialp. V současné době nemusíte mít strach ani z vodních sportů.

Široký výběr outdoorového vybavení pro psy

Při výběru outdoorového vybavení se nedoporučuje šetřit. Kvalitní vybavení sice vyžaduje určitou finanční investitici,která se nám určitě vrátí v podobě šťastného a především zdravého pejska.

  1. Postroj pro psa

V první řadě bychom měli pejskům pořídit postroj pro psa, který je ideální variantou obojku pro sportovně založené pejsky. Doporučuje se vybírat sportovní postroje vyrobené z kvalitního nylonu. Postroje jsou dostatečně široké a celkový tah vynaložený při běhání nebo tahání je rozložen po celé délce páteře. Pejsek si tak nenamáhá oblast krku a vyhne se problémům se škrcením a bolesti v oblasti krční páteře.

  1. Vodítko pro psa

Při výběru vodítka bychom měli zohlednit především pohodlí a možnost poskytnout pejskům dostatek volnosti. Z tohoto důvodu je ideální volbou přepínací vodítko pro psy nebo samonavíjecí vodítko pro psy.

  1. Plovací vesta

Pokud chceme společně s pejskem sjíždět řeku nebo ho jednoduše brát s sebou k rybníku, je nutné vybavit pejska plovací vestou. Protože ne každý pejsek se cítí ve vodním prostředí jako ryba ve vodě, vesta mu dodá odvahu a my budeme mít jistotu, že je náš pejsek v bezpečí.

  1. Oblečky pro psy s reflexními prvky

Protože se často vydáváme na túry brzy z rána a vracíme se pozdě večer, určitě oceníme oblečky pro psy s reflexními prvky. Pejska tak máme kdykoliv na očích.

  1. Obuv pro psy

Nemusíte se obávat ani nevhodného povrchu, i na to výrobci myslí. Doporučujeme nešetřit a vybrat psovi stejně kvalitní obuv, jako pro sebe. Seženete boty na silnice, ale také na hrubé kamenité nebo štěrkové povrchy. Stejně tak existuje speciální obutí do sněhu.