Jak vybavit psí šatník na příchod podzimu?

Podzim už o sobě dává vědět a vy stále nemáte dostatek kvalitního oblečení pro vaše psí miláčky? Plískanice a první mrazíky dokážou způsobit nejen nemalé zdravotní komplikace, ale nepěkně se podepisují i na kvalitě psí srsti. Chraňme proto naše věrné kamarády a dopřejme jim oblečení, které zahřeje nejen na těle, ale i na duši.

Oblečky pro malá psí plemena

S příchodem chladnějšího období je potřeba myslet především na ta nejmenší psí plemena a na štěňátka, která jsou citlivá na nízké teploty díky malému vzrůstu a nedostatku dlouhé srsti. Z tohoto důvodu narůstá poptávka po oblečcích pro čivavy a jorkšíry již s koncem léta.

Kritéria výběru psího oblečení

Při výběru oblečení bychom se měli řídit hlavně jeho funkčností, ale důležitá jsou i jiná kritéria. Vybírat bychom měli takové materiály, které pejsky neomezují v pohybu, přizpůsobí se velikosti, snadno se oblékají, pejska nedráždí a neznervózňují.  Ideálním materiálem je proto bavlna nebo fleec.

6606-21

Sledujte nejnovější módní trendy

Stejně tak jako lidská móda, i ta psí podléhá trendům.Psí móda se však nemění tak rychle a oblíbené kousky oděvu zůstávají v nabídce i několik sezón po sobě. Největší zájem je o stylové oblečení, které v sobě spojuje nedbalou eleganci a sportovní prvky. Ze zimní kolekce jsou stále velice oblíbené bundy pro psy a vesty pro psy opatřené kožíškem a nohavičkami. Z kraje podzimu pro svého miláčka volíme především lehké a pohodlné mikiny nebo stylové svetry pro psy.

Funkčnost a praktičnost především

Ať už jsou trendy psí módy jakékoliv, ve své podstatě hledáme oblečení, které je praktické a plní svoji funkci. Do deštivého počasí bychom měli volit pláštěnky pro psy ušité ze šusťákoviny nebo fleecu, které chrání srst před promoknutím. Pokud udeří první mrazy a napadne sněhová nadílka, je ideální vyměnit tyto oblečky za oblečky prošívané, podšívané hřejivou vrstvou a s kapucí, která pejska ochrání před nepřízní počasí.

173