Jak podpořit psí imunitu?

Chladné počasí, stres nebo vyčerpání se odrážejí na zdraví nejen člověka, ale i pejska. Především s příchodem podzimu je třeba dbát na vyváženou stravu, dostatek vitaminů, a pokud je třeba účinně zvyšovat obranyschopnost našich čtyřnohých kamarádů. Jak předejít nemocem a zvyšovat imunitu?

Podlomené zdraví je zakódováno již v genech

To jaký kořínek má váš pejsek, je dáno genetickou výbavou, kterou si přináší od rodičů. Zejména matka zde hraje důležitou roli. Pokud fenka žije v permanentním stresu, v nepohodě, je krmena nevyváženou stravou, její potomci se nemohou chlubit příliš pevným zdravím. U štěňat, o kterých víme, že z podobného vrhu pocházejí, je potřeba zvyšovat imunitu již od útlého věku.

Přírodní cesta k posílení imunitního systému

Než pejska začnete dopovat vitaminy a různými doplňky stravy, je dobré vyzkoušet i jiné, takzvaně přírodní cesty. Ideálním způsobem, který prospěje i vám, jsou dlouhé procházky a pobyt na čerstvém vzduchu. Venku se pejsek dostává do kontaktu s mikroby, se kterými se učí přirozeně vypořádat. Volný pohyb venku navíc zlepšuje fyzickou kondici, posiluje klouby a váš pejsek se celkově cítí dobře.

Vyvážená strava je základ

Na zdravotním stavu vašeho psího miláčka se odráží i strava, která by měla být bohatá na vitaminy a minerály. Velice důležitý je vitamin C, který zvyšuje obranyschopnost především v zimních měsících. Z tohoto důvodu jsou vhodná průmyslově vyráběná krmiva, která obsahují všechny základní složky.

I parazit dokáže organismus pejska oslabit

Po celý rok bychom měli pejsky chránit před nejrůznějšími parazity, kteří se podepisují jak na fyzickém, tak i psychickém zdraví. Pejska bychom měli chránit antiparazitickými přípravky, ať už proti klíšťatům nebo blechám, a pejsky pravidelně odčervovat.