Jak podpořit psí imunitu?

Chladné počasí, stres nebo vyčerpání se odrážejí na zdraví nejen člověka, ale i pejska. Především s příchodem podzimu je třeba dbát na vyváženou stravu, dostatek vitaminů, a pokud je třeba účinně zvyšovat obranyschopnost našich čtyřnohých kamarádů. Jak předejít nemocem a zvyšovat imunitu?

Podlomené zdraví je zakódováno již v genech

To jaký kořínek má váš pejsek, je dáno genetickou výbavou, kterou si přináší od rodičů. Zejména matka zde hraje důležitou roli. Pokud fenka žije v permanentním stresu, v nepohodě, je krmena nevyváženou stravou, její potomci se nemohou chlubit příliš pevným zdravím. U štěňat, o kterých víme, že z podobného vrhu pocházejí, je potřeba zvyšovat imunitu již od útlého věku.

Přírodní cesta k posílení imunitního systému

Než pejska začnete dopovat vitaminy a různými doplňky stravy, je dobré vyzkoušet i jiné, takzvaně přírodní cesty. Ideálním způsobem, který prospěje i vám, jsou dlouhé procházky a pobyt na čerstvém vzduchu. Venku se pejsek dostává do kontaktu s mikroby, se kterými se učí přirozeně vypořádat. Volný pohyb venku navíc zlepšuje fyzickou kondici, posiluje klouby a váš pejsek se celkově cítí dobře.

Vyvážená strava je základ

Na zdravotním stavu vašeho psího miláčka se odráží i strava, která by měla být bohatá na vitaminy a minerály. Velice důležitý je vitamin C, který zvyšuje obranyschopnost především v zimních měsících. Z tohoto důvodu jsou vhodná průmyslově vyráběná krmiva, která obsahují všechny základní složky.

I parazit dokáže organismus pejska oslabit

Po celý rok bychom měli pejsky chránit před nejrůznějšími parazity, kteří se podepisují jak na fyzickém, tak i psychickém zdraví. Pejska bychom měli chránit antiparazitickými přípravky, ať už proti klíšťatům nebo blechám, a pejsky pravidelně odčervovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení