Jak vybrat vhodný repelent pro psa?

Toulky přírodou mají bezesporu své kouzlo. Zvláště pokud si je užíváte společně se čtyřnohým mazlíčkem. Krása, kterou jsme v danou chvíli obklopeni, je náhle zahalena dotěrným, otravným hmyzem a parazity, kteří na nás číhají na loukách, v lese i v parku. Protože se pejsek dotěrným náletům komárů a útokům blech nebo klíšť nedokáže adekvátně bránit, je nutné pejska vybavit repelentem. Jak vybrat vhodný repelent pro našeho pejska?

Není cizopasník jako cizopasník

Ošklivé štípance od komára mohou pejska pěkně potrápit. Úporné a nekonečné svědění pokožky může způsobit následnou kožní infekci. Jiným problémem jsou blechy. Každý chovatel jistě ví, že pokud se pejsek jednou zableší, je velice složité se tohoto cizopasníka zbavit. Blechy se šíří do okolí a nepříjemnosti napáchají především v rodinách s malými dětmi. V neposlední řadě je nutné zmínit i klíšťata, jako přenašeče závažných infekčních chorob. Repelenty představují krátkodobou i dlouhodobou ochranu pejska. Jde pouze o to, zvolit ten správný a účinný přípravek.

onemocneni kuze

Přípravky proti vnějším parazitům

Pokud jste se rozhodli pořídit si repelentní přípravek pro vašeho pejska, máte hned několik možností, mezi kterými si jistě vyberete svého favorita. Může se jednat o antiparazitní obojky, spot – on pipetky, spreje, kapky nebo elektronické odpuzovače. Výrobci se zaměřují na výrobu zcela přírodních přípravků nebo vsází na repelentní účinek chemických látek.

Síla přírody

Přírodní antiparazitika neobsahují toxické látky, proto jsou vhodná i pro alergické pejsky a mazlíčky s oslabenou imunitou. Repelentní účinek spočívá v kombinaci éterických olejů a výtažků z bylinek (čajovník, levandule, citronový eukalyptus). Přírodní antiparazitika je možné používat i pro štěňata a kojící a březí fenky. Repelentní přípravky jsou šetrné k pokožce a nepoškozují srst.

Co je to DEET?

Při výběru repelentního přípravku je nutné dobře se pročíst složení. Na obalu možná narazíte na látku DEET. O co se jedná? DEET je pesticid, který byl pro svůj repelentní účinek využíván v zemědělství jako pesticid. V případě této látky je však nutné poukázat na vliv na zdraví nás samotných i našich mazlíčků. Nadále se používá armádou na odpuzení hmyzu, a to i v extrémních klimatických podmínkách.