Jak naučit psa cestovat?

První cestování mívají malí pejsci často spojené se stresujícími situacemi: nejdřív ho odvezete ze známého prostředí a pak ho berete na nepříjemná vyšetření k veterináři. Psa přitom můžete naučit cestovat tak, aby se nebál a měli jste pohodlí oba dva.

dog-sitting-in-the-car-QMCMQPK 

Vypořádejte se se strachem z cestování

Pokud si Váš malý parťák spojuje auto se strachem z cestování, nahraďte mu tyto pocity pozitivními zážitky:

  • Proměňte čas krmení v čas cestování tak, že dáte misku se žrádlem vedle auta a po pár dnech ji přesuňte na zadní sedadlo, dveře nechte otevřené.
  • V mezičase krmení házejte štěňátku hračky dovnitř auta a hrajte zábavné hry poblíž auta. Štěňátko si tak bude uvědomovat, že se příjemné věci dějí poblíž auta.
  • Zatímco bude pejsek jíst, sedněte si na přední sedadlo řidiče, chvilku si odpočiňte a představte tak pejskovi auto jako něco, čeho se nemusí bát a co je běžnou součástí Vašeho života.
  • Postupně přidávejte skutečné používání auta – nastartujte motor, nechte ho chvíli běžet, za pár dní můžete ujet pár metrů a pak se zase rozběhnout po hrách apod. Rychlost přizpůsobte reakcím Vašeho pejska.

Nechte pejska, aby si zvykl na svou tašku, přepravku, autosedačku nebo klec

Dopřejte mazlíčkovi prostor k seznámení s taškou či přepravkou. Doporučujeme nechat produkt stát volně u Vás doma, pejsek bude mít možnost si jej očuchat a osahat. Přidáním oblíbené hračky nebo laskominy dokáže lépe nalákat čtyřnohé zvědavce k nové věci. 

Před každou cestou pejska pořádně unavte

Ještě než pejska zavřete do klece, přepravky nebo tašky, pomozte mu vybít si energii. Bude unavený a po cestě třeba i usne. Navíc se ujistěte, že se vyvenčil a nebude trpět úzkostí z toho, že se bude potřebovat vyprázdnit na omezeném prostoru. To samé platí poté, co dorazíte na místo – než vezmete psa dovnitř, ještě se s ním projděte.

10

Cestujte bezpečně

Zdá se Vám zavřený mazlíček v přepravce během jízdy nesvůj? Vyzkoušejte bezpečnou a prostornější alternativu - speciální psí pásy. Ty jednoduše připnete k běžným pásům Vašeho auta. Pásy pro psy do auta doporučujeme použít v kombinaci s autopotahy. Ochráníte tím interiér svého automobilu od chlupů, stop od bláta, vlhkosti a jiné. Navíc dominují snadnou údržbou. Cestování s psíkem tak nikdy nebylo jednodušší. 

Vyzkoušet můžete autosedačky pro psy, které zajišťují mazlíčkovi komfort po celou dobu jízdy. Jsou opatřené poutkem pro připnutí vodítka a nylonovými pásy, jenž jdou také připnout k bezpečnostnímu pásu. Tím nabízí bezpečnost během jízdy a díky výztuži eliminují následky v případě nárazu. 

79 (kopie)

Vždy se ujistěte, že okolo Vašeho miláčka není nic, o co by se mohl poranit. Pomůže Vám s tím psí deka, díky níž se navíc bude pejsek cítit příjemněji.