Jak naučit psa cestovat?

První cestování mívají malí pejsci často spojené se stresujícími situacemi: nejdřív ho odvezete ze známého prostředí a pak ho berete na nepříjemná vyšetření k veterináři. Psa přitom můžete naučit cestovat tak, aby se nebál a měli jste pohodlí oba dva.

dog-sitting-in-the-car-QMCMQPK 

Vypořádejte se se strachem z cestování

Pokud si Váš malý parťák spojuje auto se strachem z cestování, nahraďte mu tyto pocity pozitivními zážitky:

  • Proměňte čas krmení v čas cestování tak, že dáte misku se žrádlem vedle auta a po pár dnech ji přesuňte na zadní sedadlo, dveře nechte otevřené.
  • V mezičase krmení házejte štěňátku hračky dovnitř auta a hrajte zábavné hry poblíž auta. Štěňátko si tak bude uvědomovat, že se příjemné věci dějí poblíž auta.
  • Zatímco bude pejsek jíst, sedněte si na přední sedadlo řidiče, chvilku si odpočiňte a představte tak pejskovi auto jako něco, čeho se nemusí bát a co je běžnou součástí Vašeho života.
  • Postupně přidávejte skutečné používání auta – nastartujte motor, nechte ho chvíli běžet, za pár dní můžete ujet pár metrů a pak se zase rozběhnout po hrách apod. Rychlost přizpůsobte reakcím Vašeho pejska.

Nechte pejska, aby si zvykl na svou tašku, přepravku, autosedačku nebo klec

Dopřejte mazlíčkovi prostor k seznámení s taškou či přepravkou. Doporučujeme nechat produkt stát volně u Vás doma, pejsek bude mít možnost si jej očuchat a osahat. Přidáním oblíbené hračky nebo laskominy dokáže lépe nalákat čtyřnohé zvědavce k nové věci. 

Před každou cestou pejska pořádně unavte

Ještě než pejska zavřete do klece, přepravky nebo tašky, pomozte mu vybít si energii. Bude unavený a po cestě třeba i usne. Navíc se ujistěte, že se vyvenčil a nebude trpět úzkostí z toho, že se bude potřebovat vyprázdnit na omezeném prostoru. To samé platí poté, co dorazíte na místo – než vezmete psa dovnitř, ještě se s ním projděte.

10

Cestujte bezpečně

Zdá se Vám zavřený mazlíček v přepravce během jízdy nesvůj? Vyzkoušejte bezpečnou a prostornější alternativu - speciální psí pásy. Ty jednoduše připnete k běžným pásům Vašeho auta. Pásy pro psy do auta doporučujeme použít v kombinaci s autopotahy. Ochráníte tím interiér svého automobilu od chlupů, stop od bláta, vlhkosti a jiné. Navíc dominují snadnou údržbou. Cestování s psíkem tak nikdy nebylo jednodušší. 

Vyzkoušet můžete autosedačky pro psy, které zajišťují mazlíčkovi komfort po celou dobu jízdy. Jsou opatřené poutkem pro připnutí vodítka a nylonovými pásy, jenž jdou také připnout k bezpečnostnímu pásu. Tím nabízí bezpečnost během jízdy a díky výztuži eliminují následky v případě nárazu. 

79 (kopie)

Vždy se ujistěte, že okolo Vašeho miláčka není nic, o co by se mohl poranit. Pomůže Vám s tím psí deka, díky níž se navíc bude pejsek cítit příjemněji.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení