Oblíbené venkovní aktivity se psem

Jaro je sice ještě daleko, ale vy se už nemůžete dočkat prvních slunečních paprsků. Těšíte se na to, jak společně s pejskem vyrazíte do přírody a začnete se věnovat nejrůznějším sportovním aktivitám. Pokud však stále hledáte nějakou možnost, jak si zpestřit každodenní vycházku, nebo jak protáhnout velká psí plemena, přinášíme přehled oblíbených venkovních aktivit se psem. Opravdové sportovní nadšence nadchnou i takové aktivity, které je vhodné podnikat jak v létě, tak v zimě. Proč tedy čekat, když sportovat můžeme již nyní?

Frisbee

Frisbee patří k velice oblíbeným sportovním aktivitám, kterým je možné věnovat se v jakémkoliv ročním období. Jedinou pomůckou, kterou pro tuto činnost potřebujeme je frisbee neboli létající talíř. Pejskům je talíř nadhazován různými způsoby a v různém terénu. Pejsek si tak cvičí obratnost a pohotovost.

Agility

Takzvaný agility trénink je nejlepší provozovat na speciálních cvičištích. Pejsek se při tomto sportu pořádně rozhýbe a zároveň tak pejska cvičíte různým příkazům. Na trase dlouhé asi 200 metrů je pejsek nucen překonávat nejrůznější překážky – tunely, slalom, houpačky.

Stopování

Další zajímavou aktivitou pro pejsky je takzvané stopování neboli čenichání v terénu. Pejsek má za úkol hledat námi schovaný předmět. Nejčastěji se využívá například pamlsek schovaný v krabičce. Je však potřeba myslet na to, že čenichání pejska velice unavuje, a to díky zrychlenému dýchání. I speciálně vycvičený pes dokáže stopovat maximálně 20 minut v kuse. Pejskům proto po této aktivitě musíme dopřát dostatek odpočinku.

Hra na schovávanou

Tato hra učí pejsky uvědomit si, že si na procházce musí svého páníčka stále hlídat. Nechte pejska běžet kousek před vámi a několikrát na něj opakovaně volejte, aby si uvědomil, že je venku společně s vámi. Poté opět pejska nechejte přeběhnout a schovejte se například za strom. Sledujte, kdy si váš pejsek uvědomí, že jste mu zmizeli z dohledu. Důležité je mít pejska stále na očích.