Obojek nebo kšíry? Co bude vašemu pejskovi lépe vyhovovat?

Rozhodujete se nad koupí obojku nebo psího postroje? Oba dva typy mají své pro a proti a vždy je potřeba zohlednit několik důležitých aspektů. Vždy je důležité koupit výrobek kvalitní, který bude pejskovi dobře sedět. Obě tyto varianty můžete sladit s vodítkem a vytvořit tak unikátní set.

Učit štěně na obojku nebo na postroji?

Pokud si pořídíte domů nového psího kamaráda, vždy investujete nemalé úsilí do jeho výchovy. Pejsek musí poslouchat nejen doma, ale především venku, kde přichází do styku s dalšími pejsky, novými lidmi a dalšími zajímavými podměty. Pokud se chcete procházet po městě s pejskem pohodovým a dobře vychovaným, měli byste začít s výchovou právě u štěněte. Pro štěně je určitě lepší pořídit obojek. Pejsek se necítí být omezován v pohybu, jako tomu může být v případě psích kšír a je lépe ovladatelný na vodítku.

obojek

Proč pořídit obojek pro psa?

Obojek pro psa je vhodný pořídit pro menší pejsky a pejsky s mírnějším temperamentem. Výhodou každého obojku pro psa je lepší komunikace mezi pejskem a jeho páníčkem. Každé mírné trhnutí za obojek dává pejskovi jasný signál, který pejsek velice rychle pochopí. Manipulace s obojkem je velice snadná a rychlá, tudíž jsme na vycházku připraveni během několika málo chvil. Pokud je náš pejsek malým manekýnem, můžeme mu obojky sladit s barvou vodítka, či barvou oblečení. V současné době lze pejskům pořídit zcela originální obojky, ve kterých pejsek vždy a všude zazáří.Zároveň je dobré myslet i na bezpečnost a dát pejskovi do obojku GPS lokátor, kdyby se rozhodl jít nečekaně na průzkum okolí. V neposlední řadě je nutné zohlednit také cenovou relaci, kdy obojek je možný pořídit levněji než kšíry pro psa.

Proč pořídit kšíry pro psa?

Kšíry pro psa jsou vhodné pro plemena, se kterými se rádi věnujeme různým sportovním aktivitám nebo bojovému výcviku. Výhodou těchto postrojů je rovnoměrně rozložený tlak po celé délce páteře. Pejsek si tak zbytečně nenamáhá citlivou oblast krku.

Postroj

Správný výběr je velice důležitý

Pro běžné nošení jsou vhodné obojky i postroje vyrobené z pohodlných, lehkých, ale přesto odolných materiálům. Důležitý je samozřejmě i výběr velikosti. U obojku i postroje platí jednoduché pravidlo dvou prstů. V praxi to znamená, že pod zapnutý obojek či postroj snadno vsuneme prostředníček a ukazováček.

Vodítka pro psy