Psí tlapky trpí především v zimě

Zimní období je velice krásné a zrádné zároveň. Každý pejsek jistě miluje dovádění ve sněhových závějích a chytání vloček, avšak je potřeba si uvědomit i stinné stránky. Tou největší hrozbou jsou nasolené silnice, které jsou nepřítelem psích tlapek. Z tohoto důvodu bychom s příchodem zimního období neměli podcenit výběr správného zimního oblečení, ale ani péči o psí tlapky, které ve sněhu, mrazu a soli vysloveně trpí.

Kdo maže, ten jede

Tak jako my sami pečujeme v zimě o pleť a chráníme ji kvalitními krémy, je důležité pečovat o polštářky na psích tlapkách. Ve městě se jen stěží vyhnete posypové soli, která pokožku velice vysušuje. Po každé procházce bychom měli pejskům tlapky omýt a namazat balzámem nebo mastí, která vysušenou pokožku zregeneruje.

pece-o-tlapky-mini

Pozor na zmrazky na tlapkách

Někteří pejsci mají mezi polštářky na tlapkách dlouhé chloupky, na které se během vycházky nabaluje sníh a led a pejskům způsobuje problémy při chůzi. Pejsek se snaží zmrazky vykousat, nečistoty se tak mohou dostat do žaludku a na další zdravotní potíže máte zaděláno. S příchodem zimy proto věnujte pozornost právě psím tlapkám a dlouhé chloupky se snažte zastřihnout.

2340-8

Popraskané tlapky trpí

Mrazem a solí vysušená pokožka má sklony k praskání. Nečistoty nabalující se do krvácející rány mohou způsobit záněty kůže. Aby byly psí tlapky chráněné, měli bychom dodržovat základní pravidla, díky kterým budou i procházky zimní krajinou pohodové.

  •  Zkraťte venčení na přiměřenou dobu
  •  Vyhněte se místům, kde je povrch masivně solen
  • Pečujte o psí tlapky vhodnou mastí nebo je chraňte botičkami
  • Ošetřujte také špičky uší, které mohou snadno omrzat
  •  Zimomřivé a gaučové pejsky vybavte funkčním oblečkem

 

pece-o-tlapky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení