S pejskem k moři, aneb jak si poradit se slanou vodou?

Sezóna dovolených je tady a každý z nás přemýšlí, kde stráví pár volných chvil. Samozřejmě nesmíme zapomínat na naše čtyřnohé mazlíčky, a proto vybíráme taková místa, kde nám všem bude dobře. Pokud volíte raději slunečná, přímořská letoviska, jistě oceníte pár tipů a rad, jak s pejskem přežít dlouhou cestu autem, a jak se vypořádat se slanou vodou?

dogs-running-near-waving-sea-2021-10-22-06-13-10-utc

Co vyřídit před odjezdem?

Pokud společně s pejskem cestujete k moři, je dobré mít na paměti seznam důležitých věcí, na které nesmíme zapomenout.

  • Pas pro psa
  • Označení mikročipem
  • Platné očkování proti vzteklině

Aby cesta byla co nejpříjemnější

Cestování letadlem je pohodlné a rychlé a bez větších problémů ji zvládají i pejsci. Pokud ale vyrážíte na dobrodružnou cestu autem, musíte počítat s časovou náročností, kterou je potřeba pejskům co možná nejvíce zpříjemnit. S pejskem je nutné vyrazit v brzkých ranních hodinách, díky čemuž se můžete vyhnout zácpám přílišnému horku. Opět je důležité s sebou do auta zabalit několik důležitých věcí.

young-woman-and-dog-into-a-car-watching-sunset-tra-UBTWQLS

Pejsek a slaná voda

Jestliže se chystáte s pejskem poprvé k moři, možná máte obavy ze slané vody. Je slaná voda pro pejsky škodlivá? Na tuto otázku existuje jednoznačná odpověď – NE. Slaná voda působí stejně jako u člověka blahodárně na zdraví našich čtyřnohých miláčků, avšak nic se nesmí přehánět. Pokud se pejsek v horkých letních dnes koupe nadmíru, dochází k poškozování kůže i srsti. Pokožka je suchá a olupuje se, chlupy jsou příliš křehké a srst nepůsobí zdravě. Pokud však budete dodržovat následující zásady, nemůže slaná voda pejskům škodit.

Jak pečovat o psa u moře?

  • Po dovádění v moři psa důkladně osprchujte čistou vodou. Pokud má huňatou srst, ujistěte se, že voda opláchne nejen povrch srsti, ale dostane se až na kůži.
  • Pejskovi zajistěte dostatek stínu, aby se kůže nepřehřívala.
  • Sbalte s sebou na cestu i zklidňující a vyživující šampon, který aplikujte v případě nečekané reakce na slanou vodu. Pokud má po koupání svědivou, zarudlou pokožku, použijte šampon co nejdříve. Při závažné reakci můžete použít speciální šampon s antihistaminiky, který vám doporučí veterinář. Běžně, ale postačí zklidňující šampony.

puppy-bath-K5J2FHR

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení