S pejskem k moři, aneb jak si poradit se slanou vodou?

Sezóna dovolených je tady a každý z nás přemýšlí, kde stráví pár volných chvil. Samozřejmě nesmíme zapomínat na naše čtyřnohé mazlíčky, a proto vybíráme taková místa, kde nám všem bude dobře. Pokud volíte raději slunečná, přímořská letoviska, jistě oceníte pár tipů a rad, jak s pejskem přežít dlouhou cestu autem, a jak se vypořádat se slanou vodou?

dogs-running-near-waving-sea-2021-10-22-06-13-10-utc

Co vyřídit před odjezdem?

Pokud společně s pejskem cestujete k moři, je dobré mít na paměti seznam důležitých věcí, na které nesmíme zapomenout.

  • Pas pro psa
  • Označení mikročipem
  • Platné očkování proti vzteklině

Aby cesta byla co nejpříjemnější

Cestování letadlem je pohodlné a rychlé a bez větších problémů ji zvládají i pejsci. Pokud ale vyrážíte na dobrodružnou cestu autem, musíte počítat s časovou náročností, kterou je potřeba pejskům co možná nejvíce zpříjemnit. S pejskem je nutné vyrazit v brzkých ranních hodinách, díky čemuž se můžete vyhnout zácpám přílišnému horku. Opět je důležité s sebou do auta zabalit několik důležitých věcí.

young-woman-and-dog-into-a-car-watching-sunset-tra-UBTWQLS

Pejsek a slaná voda

Jestliže se chystáte s pejskem poprvé k moři, možná máte obavy ze slané vody. Je slaná voda pro pejsky škodlivá? Na tuto otázku existuje jednoznačná odpověď – NE. Slaná voda působí stejně jako u člověka blahodárně na zdraví našich čtyřnohých miláčků, avšak nic se nesmí přehánět. Pokud se pejsek v horkých letních dnes koupe nadmíru, dochází k poškozování kůže i srsti. Pokožka je suchá a olupuje se, chlupy jsou příliš křehké a srst nepůsobí zdravě. Pokud však budete dodržovat následující zásady, nemůže slaná voda pejskům škodit.

Jak pečovat o psa u moře?

  • Po dovádění v moři psa důkladně osprchujte čistou vodou. Pokud má huňatou srst, ujistěte se, že voda opláchne nejen povrch srsti, ale dostane se až na kůži.
  • Pejskovi zajistěte dostatek stínu, aby se kůže nepřehřívala.
  • Sbalte s sebou na cestu i zklidňující a vyživující šampon, který aplikujte v případě nečekané reakce na slanou vodu. Pokud má po koupání svědivou, zarudlou pokožku, použijte šampon co nejdříve. Při závažné reakci můžete použít speciální šampon s antihistaminiky, který vám doporučí veterinář. Běžně, ale postačí zklidňující šampony.

puppy-bath-K5J2FHR