Správná péče o psí tlapky v zimě

Společně se sněhem přichází se zimou také solení chodníků. Mráz v kombinaci se solí můžou být velkým nepřítelem vašeho domácího mazlíčka. Působí agresivně a mohou způsobovat drobná poranění, která jsou pro vašeho pejska bolestivá. Stejně jako u naší pokožky hrozí v mrazu její poškození, jsou i tlapky vašich pejsků náchylnější k popraskání. Abyste předcházeli nechtěnému poranění je vhodné o tlapky vašeho miláčka dobře pečovat. Jako osvědčená preventivní ochrana před podrážděním tlapek je vhodné používat ochranné balzámy a krémy k tomu určené, nebo můžete v lékárně zakoupit lékařskou vazelínu. Po každé procházce nezapomínejte tlapky důkladně umýt teplou vodou, vysušit a následně natřít krémem.

Péče o poraněné tlapky

Již vzniklá poranění je vždy nutné důkladně vyčistit, ošetřit dezinfekčními přípravky nebo antibiotickou mastí a doma je zakrývat obvazem nebo ponožkou. Smiřte se s tím, že se ošetřování pejskovi nebude líbit, ale musíte vydržet! Pokud se o tlapky budete dobře starat, rány se za pár dnů zahojí. Při procházce si ale dávejte pozor na prosolené cesty, které by mohly ránu zase otevřít – zkuste se chůzi po posoleném chodníku vyvarovat a pokud to bude nutné, pejska přes tuto cestu raději přeneste na trávník.

Ochranné botičky pro pejska

K ochraně pacek vám pomůžou také speciální botičky různých materiálů, ale pravděpodobně se dočkáte odmítnuti vašeho pejska, protože pro něj nemusí být zrovna komfortní – za zkoušku ale nic nedáte.

Jak vybrat správné botičky pro pejska?

Nekoukejte na to, jaké botičky jsou pro vaše oko nejlichotivější – není důležité jakou parádu udělají, nýbrž jejich komfortnost, kterou ocení především jejich nositel. Stejně jako u výběru oblečku platí, že je nejdůležitější pejskovo pohodlí a ochrana. Ideální je volit vodě-odolný materiál (např. neopren s koženou podrážkou) se zapínáním na suchý zip, kterým můžete regulovat utažení. Suchý zip by měl také zajistit, že botičky nebudou z tlapky sklouzávat a tím pejska rozptylovat.

Ochranné spreje pro pejska

Na trhu jsou také ochranné spreje se silikonovou složkou, která vytvoří ochranou vrstvu tlapek. Sprej stačí před odchodem z domu nastříkat na spodní části pacek (bříška), který je pokryje neviditelným ochranným filmem. Sprej je vodě-odolný a měl by odolat i delší procházce po sněhu a náledí. Po návratu z procházky packy omyjeme teplou vodou a důkladně osušíme, jako obvykle. Časté namáčení ovšem může vést k vysoušení, proto doporučujeme po osušení nanést speciální balzámy nebo masti, které tlapkám dopřejí hydrataci. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení