Proč pes žere sníh?

Během zimního období si se svým psím kamarádem jistě užijete spoustu zábavy - ať už mushingem či jiným sportem, dovolená na horách také určitě nezní špatně, a v neposlední řadě se jistě každý z nás bavil tím, když jsme vykopávali sníh do vzduchu a pes ho radostně chytal do huby. Je to ale dobře?

unnamed-3

Většina psů sníh miluje

Obzvláště reakce na první sníh bývá nejintenzivnější, kdy psi začnou radostně běhat, skákat a válet se. Někteří psi by se nejraději celý den honili za sněhovými koulemi. Samotné házení těchto koulí neškodí, problém však nastává tehdy, kdy se tyto koule po chycení snaží pes sežrat. V těchto případech se může jednat o projev frustrace, nedostatek zavodnění těla, či nedostatek pozornosti majitele.

Žraní studeného sněhu může u citlivých psů vést k závažnému podráždění žaludku

Prvními příznaky bývá kručení v břiše, bolesti a nechutenství k potravě i vodě. V horších případech se podráždění projevuje zvracením či průjmem. Při déle trvajících potížích neváhejte okamžitě navštívit veterinární ordinaci.

I když házení sněhu baví jak psa, tak i páníčka, raději se této zábavě vyhněte. Místo toho vezměte s sebou házedlo a míček, popř. přetahovadlo, či jinou psem oblíbenou hračku, před procházkou poskytněte mazlíkovi dostatek vody k pití, aby nešel ven žíznivý, a věřím, že i bez sněhových koulí si užijete spoustu zábavy!

unnamed-6