Tašky pro psy a zdravotní problémy

Tašky pro psy jsou nepostradatelnou pomůckou?

Psi se stali rovnocennými členy našich domácností, a proto je nechceme nechat doma, i když se vydáváme na delší výlet. Někdy je přeprava psích lumpíků obtížná i na kratší vzdálenosti. Přitom existuje jednoduchý způsob, který Vám ušetří nervy i penízepřepravní taška pro psy. Jestli nevíte, jak si cestovní tašku pro psa vybrat a proč jsou tolik důležité, čtete ten správný text.

Nejjednodušší je sbalit svého čtyřnohého společníka do tašky pro psa, ve které bude mít po celou dobu cestování pohodu a bezpečí. Ani úzkostným jedincům nebude pobyt v přepravce pro psy vadit. Stačí, když dostanou takovou, ze které mohou vystrčit hlavu nebo která má dostatek výhledových částí. Tašky pro psy mívají kapsy na uložení drobností a trendy kabelka na psa stylově doplní Váš celkový vzhled. Každý pejsek by měl mít svou přepravku co nejdřív, aby si na ni mohl zvyknout. Nikdy totiž nevíte, kdy ji budete potřebovat a vzteklý pes odmítající v ní zůstat Vám nenadálou situaci nijak neusnadní.

Povinná psí výbavy?

Bohužel i pejsky občas přepadnou zdravotní problémy a v takové chvíli není nic horšího, než nevědět, jak bolavého pejska přepravit co nejšetrněji k doktorovi. Kvůli dlouhodobě nesprávnému nošení v náruči mají psi bolesti. Někteří psi cestování snáší dost špatně, ocení proto zachumlání v tašce a i pro Vás bude pejsek sbalený na jednom místě velkou úlevou. Po celou dobu přitom nemusíte vybočit z módních trendů. Jak vybrat tašku pro psa?

Předejděte zdravotním problémům

  • Nenechte pejska trpět

Někdy malé pejsky lidé pojmenovávají jako kabelkové psy. Ať už proto, že se dají nosit jako kabelky nebo že se do ženských kabelek snadno vejdou. Ani jedno není správně. Pejsek při nošení ve špatné poloze, v náručí nebo v nezpevněné tašce, trpí. Pes bude mít po takovém přenášení nejen problémy s bolestmi zad vycházející z páteře, ale mohou se také přidat problémy s vnitřními orgány. Cena za jedno vyšetření u specialisty se snadno přehoupne i přes 1500 Kč.

  • Ochraňte svého miláčka

Malá plemena psů jsou velmi křehká a snadno si mohou při nesprávné manipulaci ublížit. Když budete třeba čivavu držet v náručí a ona se lekne, instinktivně vyskočí na zem. Výška Vaší náruče je pro tak malého pejska dost závratná a dochází až ke zlomení všech čtyř pacek. Léčení bývá zdlouhavé a nepříjemné a často se nevyhnete ani operaci, za kterou zaplatíte několik tisícovek.

  • Pozor na schody

Protože chození po velkém množství schodů (jako v 8. patrovém paneláku) příliš zatěžuje klouby menších pejsků, potřebují naši pomoc i v tomto případě. Jak už víme, nošení v náručí není zase dobré pro jejich páteř, a tak Vám opět poslouží lehká taška pro malé psy. Při venčení si do ní můžete schovat všechny pomůcky, od hraček po pytlíky na exkrementy, a u těch s více kapsami i klíče a doklady bez obav o jejich ušpinění.

Usnadněte cestování sobě i pejskovi

Dostat nemocného pejska k veterináři nemusí být zrovna snadné. V přepravní tašce pro psy ho odnesete rychle a jednoduše, aniž byste museli mít strach, že mu nějak ublížíte.

Cestujete-li s pejskem hromadnou dopravou, musí mít nasazený náhubek. Ten někteří psi nemají rádi. Ve své tašce se pejsek bude cítit útulně a navíc se schová před stížnostmi spolucestujících nebo řidiče (většinou je podmínkou buď přepravka s nepropustným dnem nebo náhubek). V některých dopravních prostředcích se za pejska v přepravce neplatí.

Při pobytu mimo domov poslouží taška na psa jako přenosný pelíšek, kde bude pejsek rád spát, protože už ji bude považovat za vlastní. Článek o tom, co by tašce pro psa nemělo chybět najdete ZDE.

Zůstaňte trendy i s taškou na psa

Přestože tašky pro psy plní svůj účel, nevypadají vůbec nudně. Právě naopak. Výrobci drží krok s módními trendy, a tak při přepravě pejska budete vypadat vždycky stylově. Své o tom ví i celebrity, které si svůj image pečlivě hlídají. Herečka Susan Sarandon a její oblíbený maltézský psík střídají hned několik kabelek pro psy. Dědička Paris Hilton svou čivavu při létání skrývá v přepravce stylizované jako taxík a herečka Natalie Portman svého jorkšírského teriérapřepravuje v elegantní černé cestovní tašce.