Vhodné granule jsou základ 7. díl - Pet Chef

V minulém díle jsme se podívali na granule značky Royal Canin a ukázali jsme si na jejich pozitiva a negativa. Dnes se společně podíváme na americké granule značky Pet Chef.

Pozn. autora: ,,Granulemi již nekrmím, nicméně zkusila jsem téměř všechny značky, popř. viděla psy ,,na jednotlivých značkách," a proto jsem se rozhodla ke každé uvést svůj názor. K názoru, prosím, přistupujte objektivně, a berte to tak, že můj názor se od jiných názorů může značně odlišovat.

Složení

Obiloviny, vedlejší výrobky rostlinného původu, maso a výrobky živočišného původu (4% hovězí), oleje a tuky, minerální látky, vitamin A (retinyl acetát), vitamin D3 (cholekalciferol), vitamin E (dl-alfa-tokoferolacetát), síran měďnatý pentahydrát, síran železnatý monohydrát, jodičnan vápenatý bezvodý, oxid manganatý, síran zinečnatý monohydrát, selenčitan sodný, konzervanty a antioxidanty, barviva.

Upřesnění

  • síran měďnatý - konzervant (používá se k hubení škůdců, jako impregnant, k potlačení růstu řas atd.)
  • síran železnatý monohydrát - nutriční doplňková látka
  • jodičnan vápenatý bezvodý - minerální látka

Pozitiva

+ cena granulí

Negativa

- Velmi nízká hodnota masa
- Zanedbatelná hodnota bílkovin
- Takřka minimální obsah tuku
- Obiloviny a výrobky rostlinného původu
- Barviva
- Oleje a tuky neznámého původu
- Konzervanty
- Žádná deklarace surovin
 

 Závěr

Naprosto nevhodně zvolená receptura bez specifikovaných surovin na rostlinné bázi. Použití tuků je pouze jedno procento nad minimální hranicí pro udržitelný život psa. Granule jsou téměř kompletně vyrobeny z obilovin, a proto je lze doporučit jako vhodné krmení pro drůbež - nikoliv pro psa, který je masožravec.

 

Zdroj: frisbeedogs.blog.cz

Předchozí díl číslo 6