Pes a zimní sporty

Když se řekne zima, někdo z nás si představí ponuré, šedivé dny, úbytek energie, chlad a možná i trochu depresivní náladu. Jiní si naopak vybaví mrazivé, prosluněné dny, procházky zasněženou krajinou a radostné dovádění v závějích. Nezáleží na tom, jaké je počasí, ale v jaké společnosti trávíte svůj volný čas. Společnost vašeho pejska vám vždycky zvedne náladu a ani v zimě se nebudete nudit.

Sportem ku zdraví

Nezáleží na tom, jak velkého pejska doma máte. Sportovat můžete s malým jorkšírem i s anglickou dogou. Ne vždy však jde o rekordní výkony. Sport je ideální především pro udržení dobré fyzické i psychické kondice. Sportujeme především pro radost svoji i našich čtyřnohých miláčků. Za zimní sport můžeme považovat obyčejnou koulovačku, ale vyzkoušet můžeme i jiné sporty, určené zejména náročnějším sportovcům.

Skijöring

Tato sportovní disciplína je určená pro milovníky běžeckého lyžování a majitele větších psích plemen. Jeden nebo více psů jsou oblečeni do speciálních postrojů a pomocí lana jsou propojeni s psovodem, který se pohybuje na běžkách. Základem úspěchu je dobrá fyzická zdatnost na obou stranách, dokonalá spolupráce a poslušnost.

Mushing

Tento sport nelze považovat za disciplínu ryze rekreační. Pokud mushing vyzkoušíte, stane se vaší celoživotní vášní a smyslem života. Pod pojmem mushing si můžete představit jízdu na saních se psím spřežením. Ti, kteří se sportu věnují, mohou potvrdit, že je to vážně jízda plná adrenalinu a dobrodružství. Ideálními plemeny pro mushing jsou plemena severská, jako například sibiřský husky nebo aljašský malamut.

Sportujeme každý den

Pokud nepatříte zrovna ke zdatným sportovcům a přesto chcete pejska v zimě zabavit, můžete se vyřádit při obyčejné koulovačce. Pejsek doslova miluje chytání sněhových koulí a válení se v závějích. Nezoufejte ani v případě, kdy sněhová pokrývka chybí vy tak s napětím vyhlížíte první vločku. Pokud mrzne, až praští, vyrazte s pejskem na rybník. Nazujte brusle a nechte se táhnout po ledě.

Zdraví na prvním místě

V každém ročním období je nutné myslet především na zdraví našich čtyřnohých mazlíčků. V zimě bychom měli být opravdu obezřetní a dodržovat základní pravidla:

  • Po pobytu venku pejskům důkladně umýváme tlapky. Důležité je odstranění soli, která může způsobit nepříjemné praskliny na kůži, které vedou k nebezpečným infekcím kůže.
  • Pokud teplota klesá pod -5°C, měli bychom omezit pobyt venku s menšími psími plemeny.
  • Při větších mrazech omezíme pobyt venku i větším psím plemenům.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení