Proč je silvestrovská oslava náporem na psí psychiku?

Bujaré oslavy, které jsou součástí každoročního loučení se s koncem roku a vítání roku nadcházejícího, jsou doslova utrpením pro naše domácí mazlíčky. Famózní ohňostroje trhají psí uši a vystresovaný pejsek zažívá nejhorší den v roce. Jsou naše snahy omámit pejska prášky na spaní vhodné, a co vlastně pejskům vadí nejvíce?

Když odbíjí půlnoc

Asi největším problémem, se kterým se musíme vyrovnat, je půlnoční ohňostroj. Pejsci jsou citliví na hlasité zvuky a ohňostroj tak pro ně může být extrémním náporem na psychiku. Každý chovatel zná svého pejska nejlépe, ale nikdy nemůžeme stoprocentně odhadnout, jak se v danou chvíli zachová. O silvestrovské noci je nutné pobývat s pejskem na místě, které dobře zná. Pejskovi je dobré dát oblíbené hračky, konejšit ho uklidňujícím hlasem a mazlit se s ním. Pejsek by měl zkrátka cítit teplo domova a jistotu, kterou mu můžeme poskytnout jen my.

dog-head-against-sky-with-colored-fireworks-safet-2021-09-01-18-09-42-utc

Kdy sáhnout po medikamentech?

Chovatelé starších pejsků často přistupují k uklidňujícím prostředkům. Nikdy bychom však pejskovi neměli dávat nic, co bychom nekonzultovali s lékařem. Pokud podání léků zvažujeme, měli bychom s pejskem zajít asi týden před silvestrem k lékaři, který ho prohlédne a doporučí postup.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení