Proč je silvestrovská oslava náporem na psí psychiku?

Bujaré oslavy, které jsou součástí každoročního loučení se s koncem roku a vítání roku nadcházejícího, jsou doslova utrpením pro naše domácí mazlíčky. Famózní ohňostroje trhají psí uši a vystresovaný pejsek zažívá nejhorší den v roce. Jsou naše snahy omámit pejska prášky na spaní vhodné, a co vlastně pejskům vadí nejvíce?

Když odbíjí půlnoc

Asi největším problémem, se kterým se musíme vyrovnat, je půlnoční ohňostroj. Pejsci jsou citliví na hlasité zvuky a ohňostroj tak pro ně může být extrémním náporem na psychiku. Každý chovatel zná svého pejska nejlépe, ale nikdy nemůžeme stoprocentně odhadnout, jak se v danou chvíli zachová. O silvestrovské noci je nutné pobývat s pejskem na místě, které dobře zná. Pejskovi je dobré dát oblíbené hračky, konejšit ho uklidňujícím hlasem a mazlit se s ním. Pejsek by měl zkrátka cítit teplo domova a jistotu, kterou mu můžeme poskytnout jen my.

dog-head-against-sky-with-colored-fireworks-safet-2021-09-01-18-09-42-utc

Kdy sáhnout po medikamentech?

Chovatelé starších pejsků často přistupují k uklidňujícím prostředkům. Nikdy bychom však pejskovi neměli dávat nic, co bychom nekonzultovali s lékařem. Pokud podání léků zvažujeme, měli bychom s pejskem zajít asi týden před silvestrem k lékaři, který ho prohlédne a doporučí postup.