Vodítko – ano, či ne?

Mít pejska na vodítku nebo na volno? To je otázka k zamyšlení. I přesto, že vašeho pejska znáte velice dobře a víte, že vás stoprocentně poslouchá, jsou lidé, kteří k pejskům takovou náklonnost nechovají. Volně pobíhající pejsek může někomu nahánět hrůzu a mnohdy naprosto zbytečně dochází ke konfliktům. Vžijme se ale i do role pejskařů, kteří touží dát svým čtyřnohým kamarádům dostatek volnosti a pohybu.

Vodítko je prostředkem k poslušnosti

Vodítko není pro pejska trestem. Jedná se o prostředek, kterým pejska vedeme k poslušnosti a výchově. Dalo by se říci, že je vodítko nepostradatelnou součástí psí výbavy, pomocí které je pejsek s chovatelem propojen neviditelným poutem. Učíme se navzájem respektovat jeden druhého. Postupem času získáme naprostou důvěru v chování našich mazlíčků, že si můžeme dovolit na určitých místech pejska z vodítka pustit.

10

Nehodnoťme a nekritizujme druhé

Ať už patříte do skupiny takzvaných vodítkářů, nebo tuto pomůcku zásadně odmítáte, měli byste se vyhnout předsudkům. Nikdy neznáte povahu cizích psů, nevíte, jak se tito pejsci chovají při interakci s jinými pejsky a lidmi. Nesnažme se předvídat, co by, kdyby a respektujme metody ostatních chovatelů.

Procházka na vodítku není závod v tahání

Učit pejska na vodítku bychom měli již od štěněčího věku. Jedině tak předejdeme trapným situacím, kdy stojíme na ulici zamotaní ve vodítku a pes zběsile pobíhá okolo nás. Jedině tak se vyhneme tomu, kdy nás pejsek táhne od jednoho okraje silnice k druhému a my ve snaze se s ním domluvit přicházíme domů zničení a unavení.

14

Vodítko pro psa je třeba vybírat opravdu pečlivě

Pokud pořizujete svému pejskovi vodítko, je potřeba vybírat opravdu pečlivě. Při koupi bychom měli zohlednit především velikost pejska. Jistě je rozdíl mezi malým jorkšírem a argentinskou dogou. Malé štěňátko, které se teprve učí chodit na vodítku, má jiné nároky než dospělý pejsek v plné síle. Zohlednit musíme i sílu, kterou je schopen náš miláček vynaložit. Na výběr máme několik typů materiálů, délek a provedení. Pokud podnikáme krátké procházky městem, můžeme vybrat některé z kožených variant vodítek. Pro sportovně založené pejsky a jejich chovatele jsou ideálním řešením velice pevná a odolná nylonová vodítka pro psa. Hledáte spíše multifunkční vodítko, které zkrátíte dle potřeby a situace? Přepínací variantu lze využít na venčení do města i do přírody.Velmi oblíbené je u chovatelů středních a velkých pejsků. Pro menší mazlíčky doporučujeme samonavíjecí typ

Doplňte výbavu na venčení 

K vodítku doporučujeme pořídit komfortní postroje pro psy nebo obojky. Díky barevným kombinacím a stylovým vzorům lze vytvořit originální set. Zazářit v něm můžete během toulek v přírodě nebo při brouzdání po městě. 

bannery-venceni