I vašeho pejska mohou potrápit spáleniny od slunce

Zrádné sluneční paprsky se dokážou vyřádit nejen na vaší nechráněné pokožce, ale i na kůži vašich čtyřnohých kamarádů. I když se může zdát, že je kůže chráněna chlupy a pejskovi prakticky nic nehrozí, opak je pravdou. Úpal, úžeh nebo spáleniny? Jak správně pejska ochránit a pejskům pomoci?

Kteří pejsci jsou nejvíce náchylní

V horkých letních měsících se může přehřát každý pejsek. Co se však týká spálenin, existují typy pejsků, kteří jsou náchylnější a je potřeba je více chránit. Obecně se jedná o pejsky naháče, pejsky krátkosrsté a pejsky se světlou srstí. Spáleniny jsou nejen bolestivé, ale zvyšují také riziko rakoviny kůže. Z tohoto důvodu bychom neměli pejsky vystavovat dlouhodobě slunečnímu žáru, ochlazovat je a zajistit jim dostatek stínu ve výběhu.

mexican-hairless-dog-xoloitzcuintli-or-xolo-2021-08-26-23-06-00-utc

Jak poznám spáleniny od slunce?

Občas se stane, že spáleniny ukryté pod srstí včas nezaregistrujeme. Pokud je však váš pejsek od slunce popálen, nejčastěji si všímáme červených skvrn v okolí tlamy, očních víček a bříška. Pejsek je dosti citlivý na dotek a silnější popáleniny mohou vyvolat i horečnaté stavy. Popáleniny od slunce však nejsou životu nebezpečné a poměrně brzy se zahojí.

První pomoc pro vaše mazlíčky

Nejprve je potřeba stanovit rozsah spáleniny a zhodnotit celkový zdravotní stav pejska. V případě silného popálení bychom se měli obrátit na veterináře. Obecně se nedoporučuje spálená místa ledovat ledem, chladit máslem nebo jinou mastí. Pokud už k popálení dojde, zasažená místa chladíme namočeným hadrem.

Spáleninám raději předcházejme

Abychom se vyhnuli bolestivým popáleninám, je lepší dodržovat určitá opatření. Pejskům bychom měli zajistit dostatek stínu a to nejen ve výběhu, ale i při venčení. Důležitou roli také hraje pravidelný pitný režim, který pomáhá pejskům se ochlazovat. V horkých letních měsících bychom se měli vyhýbat vycházkám po rozpáleném betonu. Pokud je pobyt na slunci nevyhnutelný, měli bychom pejska natírat opalovacím krémem.

thirsty-dog-at-sunset-2021-08-26-22-38-57-utc

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení