Jak vybrat pelíšek pro psa

I ten nejmenší pejsek potřebuje vydatný odpočinek, během kterého nabere dostatek sil do dalšího dne a nového dobrodružství. Stejně jako my oceníme pohodlnou postel s kvalitní matrací, i náš pejsek nám bude vděčný za komfortní místečko, kde může nerušeně natáhnout unavené tlapky a oddávat se sladkým psím snům. Pokud právě vybíráte pelíšek pro vašeho čtyřnohého miláčka, jistě oceníte pár rad, díky kterým vyberete opravdu dobře.

Proč je výběr pelíšku tak důležitý?

Není pochyb o tom, že by měl každý pejsek mít svůj vlastní pelíšek. Pelíšek pro psa totiž není jen místem pro odpočinek. Je to místo, kde může být pejsek o samotě, pokud po ní touží. Je to místo, na které můžeme pejska odkázat v jakékoliv situaci. V neposlední řadě je to místo určené pro hraní a načerpání psychické a fyzické pohody.

pomeranian-dog-sleep-on-bed-2021-04-04-21-56-04-utc

Položme si základní otázky

  • Kam pelíšek umístím?
  • Jaký materiál upřednostňuji?
  • Jak pelíšek budu udržovat?
  • Má pejsek nějaké zdravotní potíže?

Vyberte vhodnou velikost

Pelíšek pro psa je nutné vybírat především s ohledem na pohodlí a komfort. Pelíšek by měl být dostatečně velký a prostorný a poskytnout tak opravdu kvalitní odpočinek. Před výběrem pelíšku si pejska změříme v jeho oblíbené poloze. Nezapomínáme však na to, že v pelíšku by měl mít pejsek 10 až 20 cm rezervu. Celková velikost pelíšků je vždy uváděna včetně okrajů. Vybírat můžete z kulatých, oválných a dalších tvarů.

2763-1

Celkový design

Pokud chci pelíšek umístit do obývacího pokoje, je možné jej sladit se sedací soupravou nebo ostatními interiérovými doplňky. V nabídce najdeme nejen látkové pelíšky, ale i luxusní kožené pelechy ve skutečně elegantním provedení. Vybírat můžeme i ze široké palety barev, vzorů nebo tvarů. Skvělým doplňkem se lehce stane i bouda pro psa, její roztomilejší variantu představují kukaně a iglú. Velmi oblíbené jsou levné pelíšky pro psy, které navíc šetří Vaše úspory. 

Aby byl pelíšek praktický

Každý chovatel jisté ví, že pejsek dokáže nadělat pořádný nepořádek. Ať už se jedná a psí chlupy, zbytky jídla nebo upatlané psí hračky, ne vždy se nám daří udržet domácnost v dokonalé čistotě. S ohledem na tento problém bychom měli vybírat také pelíšek pro psa. Daleko náročnější na údržbu budou světlé barvy. Pelíšky jsou ale i velice praktické, omyvatelné nebo dokonce pratelné v pračce. Záleží na samotném chovateli, kolik času chce věnovat údržbě.

Jak vybrat pelíšek pro pejska se zdravotním problémem?

Výrobci myslí i na zdravotní komplikace, které se bohužel nevyhýbají ani našim domácím mazlíčkům. V nabídce najdeme také ortopedické pelíšky určené pro pejsky s kloubním onemocněním.

pelechy-pro-psy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení