Jak vybrat pelíšek pro psa

I ten nejmenší pejsek potřebuje vydatný odpočinek, během kterého nabere dostatek sil do dalšího dne a nového dobrodružství. Stejně jako my oceníme pohodlnou postel s kvalitní matrací, i náš pejsek nám bude vděčný za komfortní místečko, kde může nerušeně natáhnout unavené tlapky a oddávat se sladkým psím snům. Pokud právě vybíráte pelíšek pro vašeho čtyřnohého miláčka, jistě oceníte pár rad, díky kterým vyberete opravdu dobře.

Proč je výběr pelíšku tak důležitý?

Není pochyb o tom, že by měl každý pejsek mít svůj vlastní pelíšek. Pelíšek pro psa totiž není jen místem pro odpočinek. Je to místo, kde může být pejsek o samotě, pokud po ní touží. Je to místo, na které můžeme pejska odkázat v jakékoliv situaci. V neposlední řadě je to místo určené pro hraní a načerpání psychické a fyzické pohody.

pomeranian-dog-sleep-on-bed-2021-04-04-21-56-04-utc

Položme si základní otázky

  • Kam pelíšek umístím?
  • Jaký materiál upřednostňuji?
  • Jak pelíšek budu udržovat?
  • Má pejsek nějaké zdravotní potíže?

Vyberte vhodnou velikost

Pelíšek pro psa je nutné vybírat především s ohledem na pohodlí a komfort. Pelíšek by měl být dostatečně velký a prostorný a poskytnout tak opravdu kvalitní odpočinek. Před výběrem pelíšku si pejska změříme v jeho oblíbené poloze. Nezapomínáme však na to, že v pelíšku by měl mít pejsek 10 až 20 cm rezervu. Celková velikost pelíšků je vždy uváděna včetně okrajů. Vybírat můžete z kulatých, oválných a dalších tvarů.

2763-1

Celkový design

Pokud chci pelíšek umístit do obývacího pokoje, je možné jej sladit se sedací soupravou nebo ostatními interiérovými doplňky. V nabídce najdeme nejen látkové pelíšky, ale i luxusní kožené pelechy ve skutečně elegantním provedení. Vybírat můžeme i ze široké palety barev, vzorů nebo tvarů. Skvělým doplňkem se lehce stane i bouda pro psa, její roztomilejší variantu představují kukaně a iglú. Velmi oblíbené jsou levné pelíšky pro psy, které navíc šetří Vaše úspory. 

Aby byl pelíšek praktický

Každý chovatel jisté ví, že pejsek dokáže nadělat pořádný nepořádek. Ať už se jedná a psí chlupy, zbytky jídla nebo upatlané psí hračky, ne vždy se nám daří udržet domácnost v dokonalé čistotě. S ohledem na tento problém bychom měli vybírat také pelíšek pro psa. Daleko náročnější na údržbu budou světlé barvy. Pelíšky jsou ale i velice praktické, omyvatelné nebo dokonce pratelné v pračce. Záleží na samotném chovateli, kolik času chce věnovat údržbě.

Jak vybrat pelíšek pro pejska se zdravotním problémem?

Výrobci myslí i na zdravotní komplikace, které se bohužel nevyhýbají ani našim domácím mazlíčkům. V nabídce najdeme také ortopedické pelíšky určené pro pejsky s kloubním onemocněním i ortopedické matrace.

pelechy-pro-psy